Справа про напад на ветерана: активісти провели акцію під МВС на підтримку Андрія Пекельного.

7 травня під будівлею МВС пройшла акція на підтримку ветерана війни з Росією Андрія Пекельного, якого звинуватили в нібито перевищенні самооборони. Акція була ініційована партією "Демократична сокира", до неї долучилося близько 40 людей.

На акцію активісти принесли банери "Маю право на захист" та "Захищатися_(не)_можна_сісти". Вони наголошують, що самооборону не можна розслідувати як умисне вбивство.

"Демократична сокира послідовно виступає за право на самооборону, ця справа є принциповою, відповідно, ми будемо слідкувати за її перебігом. Саме такі справі і відображають реалізацію права людини на самозахист", – наголошує член політради партії Тарас Котов.

Також активісти обурилися тим, що після розголосу справи її передали з Тернпоольскої області до Києва, адже ветерану, якому висунуто підозру, доведеться постійно їздити в столицю.

Протестувальники також передали представникам міністерства два звернення.

Акція під МВС

Акція під МВС Фото: Демократична сокира

Акція під МВС
Акція під МВС

Акція під МВС Фото: Демократична сокира

Акція під МВС

Перше звернення стосується ветерана Андрія Пекельного. У ній вимагається перекваліфікувати його дії зі ст. 118 (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони) на ст. 36 (необхідна оборона).

Друге звернення – щодо закону про самозахист. Протестувальники вимагають, щоб міністерство ініціювало новий закон. На думку активістів, у ст. 118 є спірні норми, що дозволяють поліції по-різному трактувати епізоди з необхідною самообороною.

Активісти вважають, що чинні визначення "перевищення меж необхідної оборони" і "необхідної оборони" зумовлюють неоднозначність, через що на практиці суди можуть по-різному застосовувати їх для кожного конкретного випадку.

Нагадаємо, у селі Глещава Тернопільської області 24-річний місцевий житель, ветеран АТО, захищаючись, смертельно поранив одного з шести нападників. У "ЄС" на Тернопільщині заявили, що готові надати юридичну допомогу ветерану АТО, якого неправомірно звинуватили в перевищенні самооборони.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі

Київ повернув у власність землі у Пущі-Водиці

Столична громада домоглась повернення 28,59 га земель Пуща-Водицького лісництва вартістю 105 мільйонів гривень. Господарський суд Києва розірвав договори оренди через недобросовісність орендаря та повернув землі Києву. Оболонська окружна прокурату...

UA.NEWS

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг першого заступника Голови депутатської фракції Політичної Партії "СЛУГА НАРОДУ" Олександра Корнієнка

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

Збірна України втретє бере участь в чемпіонаті Європи з футболу. Попередні рази нам не вдавалося вийти з групи. Зараз вболівальники переконані, що Україна покаже найкращий результат і таки потрапить як мінімум до 1/8 фіналу. Чим вони пояснюють так...

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...