Мінцифри спростувало слова Шкарлета про доступність інтернету у школах.

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет заявив, що заява Міністерства цифрової трансформації про те, що досі понад 6000 шкіл не мають нормального підключення до інтернету – не правда. За його словами на сьогодні, за результатами аудиту, лише 74 школи не забезпечені засобами інтернет-зв’язку. Про це він сказав у інтерв’ю Mind .

«– Тобто заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, який 31 серпня озвучив цю інформацію ЗМІ, подає хибні дані?

– Це ви спитаєте в нього. Я ж заявляю: лише 74 школи зараз не підключено до інтернету. На початок 2020 року їх було близько 750, на початок літа – 600, у липні-серпні – 254. Тому не все так погано. А багато говорити й «розганяти зраду», можна легко. Якщо ж йдеться про понад 6000 шкіл, що не мають надшвидкісного інтернету, то й в мене його немає… У мене навіть ні планшета, ні ноутбука немає. Мені вистачає телефона», – відповів Шкарлет на питання Mind .

Натомість Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури у відповідь нагадав, що 18 серпня був підписаний спільний лист від Мінцифри та МОН до керівників обласних державних адміністрацій щодо підключення шкіл до інтернету. І перед підписанням і в.о. Міністра освіти Сергій Шкарлет (чий підпис стоїть під листом), і його команда були ознайомлені з усіма цифрами, дослідженнями, розрахунками Мінцифри.

Мінцифри спростувала слова Шкарлета про доступність інтернету у школах

Саме у цьому листі було визначено понад 2 000 шкіл, які потребують підключення до інтернету першочергово. Джерелом фінансування підключення у цьому листі рекомендується використовувати освітні субвенції у місцевих бюджетах.

Мінцифри стверджує що у населених пунктах, де розташовані ці школи немає жодного оптичного провайдера і швидкісний інтернет не доступний як в школі, так і межах населеного пункту для місцевого населення.
Шелест пояснив таку різницю між інформацією міністерств тим, що вони по-різному визначають наявність підключення: наразі МОН отримує звітність від управлінь освіти у такому форматі що, наприклад, радоінтернет зі швидкістю до 10 Мбіт/сек за застарілою технологією CDMA, 3G або іноді навіть EDGE, фіксований інтернет xDSL вважаються наявністю підключення у школі.

«Ми наголошуємо: такі низькошвидкісні технології ніяк не можуть забезпечити повноцінну роботу з контентом для учнів та вчителів! Наразі тільки підключення школи до оптичного фіксованого інтернету може забезпечити: відеонавчання, особливо з декількох пристроїв, інтерактивне навчання, відеоконференції», – підкреслив Олександр Шелест у коментарі Mind .

Також у Мінцифри пояснюють, що для ефективного дистанційного навчання недостатньо наявності тільки мобільного інтернету 3G або 4G, бо якісна робота цих технологій тісно пов’язана з наявністю оптоволоконних мереж у населеному пункті. Адже лише за підключення базових станцій до волоконно-оптичних мереж оператори можуть забезпечити високі швидкості передачі даних. Якщо цього немає, то при збільшенні кількості абонентів, що користуються 4G одночасно, швидкість мобільного інтернету буде зменшуватись.

«Часто деякі інтернет-користувачі стверджують, що вони користуються виключно мобільним інтернетом і якість такого інтернету їх задовольняє. Дійсно, таких випадків багато і перш за все, такий зворотній зв’язок ми отримуємо від тих користувачів, які проживають в локаціях, де є покриття волоконно-оптичними мережами. Якщо в селі є покриття і мобільного і оптичного інтернету, то споживання трафіку користувачами рівномірне та збалансоване та не призводить до надмірного завантаження базових станцій мобільних операторів. Мобільний інтернет тому й називається мобільним, що його призначення – користування у русі, на вулиці – там де відсутній фіксований інтернет. Отже, вдома, на роботі, в навчальному закладі – фіксований інтернет і вайфай, на вулиці – мобільний інтернет, бажано 4G», – додав урядовець.

Також Шелест додав, що підключення до оптики школи дає можливість усім бажаючим мешканцям населеного пункту отримати швидкісний фіксований інтернет за помірною ціною. Жодна радіотехнологія такого не дозволяє. Наприклад, WiMax для користувачів зазвичай надається зі швидкість до 5 Мбіт/с, іноді для юридичних осіб (в тому числі і школам) швидкість збільшують до 30 Мбіт/с.

«Але якість роботи цієї технології значно гірша від традиційного оптичного підключення та дуже залежить від погодних умов, а підключення до неї занадто дороге – близько 100 євро. Чи можуть собі дозволити це собі мешканці невеличкого селища у віддаленому регіоні країни?!», – сказав заступник міністра цифрової трансформації.

Нагадаємо: Мінцифри разом із Міносвіти направило місцевим адміністраціям лист про необхідність термінового підключення до інтернету 2 000 шкіл коштом фінансування з освітньої субвенції.

«На сьогодні в Україні понад 6 000 шкіл не має оптичного підключення до інтернету, яке необхідно для повноцінного використання можливостей дистанційного навчання. Спільними зусиллями спільно з Міністерством освіти і науки, а також з місцевими адміністраціями ми визначили перелік з 2 000 шкіл, які потребують першочергового підключення», – підкреслив Шелест.

Також читайте

Електронні копії документів тепер можна повноцінно використовувати в додатку «Дія»

Електронні копії документів тепер можна повноцінно використовувати в додатку «Дія» 16 вересня 2020, 15:40

Мінцифри хоче запустити проєкт по масовій ліквідації непотрібних довідок

Мінцифри хоче запустити проєкт по масовій ліквідації непотрібних довідок 16 вересня 2020, 10:20

Сергій Шкарлет: «Зараз лише 74 школи в Україні не підключено до інтернету»

Сергій Шкарлет: «Зараз лише 74 школи в Україні не підключено до інтернету» 14 вересня 2020, 16:30

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті

Новини по темі

Кабмін створив регулятора на ринку азартних ігор і лотерей.

Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей почне роботу в листопаді цього року

1 1

Британія пересуне плани із заборони бензинових і дизельних двигунів на 10 років ближче.

Економічне відродження країни заплановано направити в «зелене» русло

1

З початку року до держбюджету сплачено лише 6% заборгованих штрафів – Виконавча служба.

Сума несплачених складає понад 735 млн грн

1 1

Ілон Маск пообіцяв випустити Tesla за $25 000 через три роки.

Зниження ціни стане можливим завдяки тому, що нові батареї будуть недорогими

Компанія Mars перейменує популярну марку Uncle Ben’s через расові стереотипи.

Слово Uncle і чорношкірий чоловік на логотипі несуть негативний зміст, вважають в компанії

Громадяни подали позов до уряду Австрії за спалах коронавірусу на курорті в Тиролі.

Вони пропонують прем’єр-міністру погодитися на досудове врегулювання

2

Трамп завдав нового удару по туристичній галузі Куби.

Адміністрація наклала санкції на кубинські ром і сигари

Польська компанія заявила про створення першого в світі препарату від коронавірусу.

Ліки розроблені на основі плазми тих, хто переніс хворобу

1

«Підроблені вибори, підроблена інавгурація»: які країни не визнали Лукашенка президентом.

Глави кількох країн Євросоюзу заявили про свою офіційну позицію

1 4

«Білоруський офіс врятувати не вдасться»: СК зняв арешт з рахунків PandaDoc.

Рахунки компанії заблокували в зв'язку з кримінальною справою щодо чотирьох співробітників

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie