В Україні поліція і прикордонники переходять на посилений режим

Сегодня
В Україні поліція і прикордонники переходять на посилений режим

Поліція, нацгвардійці, прикордонники і співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій переходять на посилений варіант несення служби.

Рішення обґрунтовано тим, що в період з кінця квітня і перші два тижні травня в Україні очікуються провокації і ряд масових акцій.

Про це розповіли в прес-службі МВС.

"9 травня очікуємо проведення близько 2 тисяч заходів. Участь в них візьме понад півмільйона громадян. Найбільшої уваги в цей день зажадає столиця, а також південно-східні регіони країни. У зв'язку з цим планується залучити понад 25 тисяч правоохоронців", – зазначив перший заступник глави МВС Сергій Яровий.

У той же час заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич зазначив, що з 26 квітня і по 9 травня в Україні будуть масові заходи, які можуть використовувати для провокацій і дестабілізації ситуації. За його словами, 28 квітня до річниці операції Вісла, яка була пов'язана з примусовою депортацією етнічних груп українців зі східних районів Польщі, очікуються провокації для загострення українсько-польських відносин.

"Вони можуть бути спрямовані проти дипломатичних установ Польщі або об'єктів польсько-української історії", – додав Фацевич.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив, що надзвичайники також збільшать кількість особового складу і одиниць техніки.

За його словами, на постійному чергуванні буде: 7000 рятувальників і 2000 одиниць техніки. У київському гарнізоні в готовності буде 800 осіб і 200 одиниць техніки. У резерві буде 600 осіб і 200 одиниць техніки. Для забезпечення вибухової безпеки, чергуватимуть 125 піротехніків і 50 одиниць техніки. У пріоритеті співробітників ДСНС виявилася також Одеса, де 2 травня очікуються заворушення через річницю трагічної пожежі в Будинку профспілок. Там на чергуванні буде 170 рятувальників і 35 одиниць техніки.

Нагадаємо, українці на початку травня отримають три додаткові вихідні дні. День міжнародної солідарності трудящих – 1 травня припадає на будній, тому прийнято рішення перенести робочий день понеділка (30 квітня) на суботу (5 травня). Через це українці будуть відпочивати 28, 29, 30 квітня та 1 травня. 9 травня, День Перемоги, незважаючи на те, що припадає на середу, буде вихідним днем.

На травневі вихідні "Укрзалізниця" (УЗ) запускає додаткові поїзди за популярними серед українців напрямками.