Боротьба з тоталітарним минулим, або Декомунізація. Де ще в Україні ховаються радянські привиди

В Україні і досі не вщухають суперечки з приводу того, як відзначати 8 і 9 травня. Але на щастя, Україна з кожним роком відходить від нав’язаних Росією наративів щодо Другої світової війни. За останніми опитуваннями, більше 40% українців вважають, що ми маємо відзначати дві дати – і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня. Ще 31% переконані, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише Дня пам’яті та примирення. А от 10 відсоткам опитаних байдуже.
В цьому опитуванні, було ще одне запитання. Як українці ставляться до Йосипа Сталіна. Так от, більшість 62% опитаних вважають його діяльність як історичного діяча негативною для України. Лише 7% респондентів досі позитивно ставляться до диктатора. Тобто українці добре усвідомлюють, що понад 70 років Україна була під радянським ярмом і тоталітарний режим використовував комунізм саме для того, щоб зомбувати та тримати в ярмі мільйони людей. І саме тому для очищення історичної пам'яті і відновлення справедливості країна почала декомунізацію.
На повну у 1991 році - не наважилися. Тоді були лише обережні спроби. Але вже після Революції Гідності - перейшли від стихійної до організованої боротьби з тоталітарним минулим. Почався так званий "ленінопад" і перейменування географічних об'єктів, зокрема вулиць. Але усе це відбувалося не без суперечок. Встромляли палиці в колеса здебільшого проросійські сили. Найгучніше саботували і саботують декомунізацію у Харкові та Одесі.
Цікаво, що і досі в Україні є вулиці не лише з іменами сталінських маршалів, а й тих "діячів»"які нині сидять у Держдумі Росії і голосували за анексію Криму. Мова іде про радянську космонавтку і російську політикиню Валентину Терешкову. За даними Державного реєстру виборців в Україні налічується 278 топонімів на її честь. То як живеться на вулиці, названій на честь окупантки, дивіться у сюжеті Вікторії Ковальової.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео

Telegram без спаму ️ t.me/news_5ua
Facebook ️ www.facebook.com/5kanal/
Twitter ️ twitter.com/5channel

Ефір наживо www.5.ua/live
Багато цікавого на сайті ️ www.5.ua

Дивитися відео на каналі "5 канал"