Кому пече українське? Як УЄФА вимагає від України прибрати «політичне» гасло і до чого тут Газпром.

Європейський футбольний союз (УЄФА) вимагає від України прибрати з нової форми національної збірної з футболу гасло «Героям слава!». Скаргу до союзу подала, звісно ж, Росія.

До чого тут газпромівські гроші і чи є підстави ненавидіти УЄФА й посипати голову попелом? По гарячих слідах розбирає Богдан Буткевич в оперативному "Без цензури".

Так от, в УЄФА заявили, що розміщене всередині футболки гасло, яке використовували протестувальники під час Революції гідності, є «явно політичним за своїм характером».

При цьому в УЄФА зазначили, що обриси Української держави з футболки прибирати не треба, оскільки зображені там кордони є визнаними ООН «територіальними межами» України.

Нагадаємо, що 8 червня представники Української асоціації футболу повідомили, що національна збірна України виступить на Євро-2020 в новій формі, на якій, зокрема, зображено обриси України, включно з окупованим Росією Кримом і територією на сході, яку контролюють підтримувані нею бойовики. Також на футболці присутні гасла «Слава Україні!» та «Героям слава!».

Нову форму одразу ж розкритикували в МЗС Росії, телевізійне пекло почало інформаційний наступ. Депутат Держдуми Росії Дмитро Свіщев закликав УЄФА заборонити її, бо це, за його словами, є «висловленням певної політичної позиції», яка відрізняється від позиції Москви.

Водночас Європейський футбольний союз заявив, що форма збірної України з футболу відповідає його вимогам.

Дивитися відео на каналі "Censor"