Росія хоче о. Зміїний? Як росіяни «повзучо окуповують» Чорне море і загрожують українській торгівлі

Чотири з п'яти найбільших українських морських портів працюють через Чорне море. Всього ж через морські порти України проходить більш як половина всього українського експорту.

Однією з головних загроз для України в Чорному морі називають можливу блокаду великих торговельних портів кораблями російського флоту. Сил та засобів для схожої операції у РФ в регіоні достатньо. Необхідні умови вже створені.

В уривку "БЕЗ ЦЕНЗУРИ наживо" Богдан Буткевич і Марина Данилюк-Ярмолаєва аналізують, чим це нам усім загрожує і як Україна може відповідати на агресивні дії росіян.

Для довідки:
Острів Зміїний розташований у Чорному морі, належить Україні та визначає її територіальні води. Розмежування виняткових (морських) економічних зон та континентального шельфу України та Румунії навколо острова було визначене рішенням Міжнародного Суду в Гаазі 3 лютого 2009 року.

Відстань до Одеси від острова становить 120 км. Територіально він належить до Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.

Острів Зміїний демілітаризували ще на початку 2000-х років. Нині там служать тільки прикордонники. Оборона ускладнюється також розташуванням території на значній відстані від українських портів.

Дивитися відео на каналі "Censor"