Побєдобєсіє: як перемогти радянсько-російський міф про «велику перемогу» ? - Без цензури.

Сьогодні в "Без цензури" із Богданом Буткевичем хочемо поговорити про те, навіщо в Союзі сконструювали "побєдобєсіє" і як Україна може зруйнувати міф про "велику перемогу”.

Победобєсіє – це продукт брежнєвських часів. Коли совок почав явно заходити в ідеологічний глухий кут і ніякої віри в комунізм не залишилося, то вирішили створити майже релігійний культ "великой победы".

До реальної м’ясорубки Другої світової, одним з головних винуватців якої був Сталін, цей культ, звісно, не мав жодного стосунку. Просто радянська людина вже не вірила ні в бога, ні в комунізм, тому їй стали прищеплювати віру в "победу". Прикметно, що це лайно почалося тільки через 20 років після закінчення війни. Чому? Бо до цього часу відбулися вже дві хвилі смертей реальних фронтовиків.

Чому ми не маємо віддавати кремлівським пропагандистам право на те, щоб все, що було пов'язано з радянськими військами, автоматично вважалося б їхнім?

Як нам забрати у Росії право на історичну пам'ять про ту страшну й справді братовбивчу для українців війну?

Деконструкція победобесия – це не тільки про боротьбу з відвертими фейками та брехнею. Це й про те щоб вибити ідеологічний фундамент у РФ, завдяки якому вона вважає себе переможцем.

Що думаєте з цього приводу? Залишайте коментар на підтримку каналу, ставте лайк і підписуйтеся на оновлення, якщо ви ще цього не зробили.
Дивіться проект журналістських історій "Без цензури" спеціально для Цензор.НЕТ. Зробимо ютуб українським разом!

Стежте за головними новинами на наших сторінках та каналах в соцмережах:
Новини України - censor.net/ua/news/all
Facebook - www.facebook.com/censor.net/
Twitter - twitter.com/censor_net
Telegram - t.me/censor_net

Дивитися відео на каналі "Censor"