Закрите небо - лише початок: чи штовхнуть світові санкції Лукашенка в обійми Кремля.

Білорусь цього тижня стала ньюзмейкером не лише українських, а й світових новин. Міністерство закордонних справ України підготувало пакет обмежень проти білоруських громадян, які підтримують режим Олександра Лукашенка. Санкції хочуть запровадити проти тих, хто брав участь у фальсифікаціях виборів і репресіях проти власних співвітчизників.
Після того, як Лукашенко підняв у небо винищувач із ракетами, щоб зупинити цивільний літак з опозиціонером на борту, він пішов на безпрецедентний конфлікт не лише з власним народом, а й із Заходом. Світ гостро відреагував на брутальне порушення міжнародних норм.
Досі незрозуміло, навіщо самопроголошений президент нині створює собі нові проблеми, коли протести у Білорусі фактично придушені, і у найближчий перспективі режиму всередині країни нічого, по суті, не загрожувало. Генеральний секретар НАТО вже заявив, що, ймовірно, до посадки пасажирського літака в Білорусі була причетна Росія. В Альянсі не вірять, що Мінськ міг таке вчинити без координації з Кремлем.Тим більше, що Москві такий інцидент може бути вигідний, бо вона зацікавлена у погіршенні відносин Білорусі і Заходу, адже намагається зробити все для того, щоб поглинути свого сусіда. Чи вдасться це їй зробити і чи зможе Захід відповісти зухвалому диктатору – Нонна Стефанова розкаже.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео

Telegram без спаму ️ t.me/news_5ua
Facebook ️ www.facebook.com/5kanal/
Twitter ️ twitter.com/5channel

Ефір наживо www.5.ua/live
Багато цікавого на сайті ️ www.5.ua

Дивитися відео на каналі "5 канал"