Тарифи воєнного часу. Комуналка не здорожчає до квітня 2023. Кому можна не платити за компослуги?

Які знижки або пільги можна отримати? Чи можна не платити за комунальні послуги? Що робити в разі, якщо житло зруйноване або пошкоджене? На які послуги ціни не зростатимуть?
Розбиралася Євгенія Кутнова

Тарифи на всі комунальні послуги в Україні не зростатимуть. Це стало можливим через рішення Кабміну не змінювати вартість газу для постачальників опалення та гарячої води. Постанова діятиме аж до 30 квітня 2023 року.

Вартість клмуналки не переглядатимуть щонайменше до закінчення воєнного стану. Але, увага, це не стосується цін на утримання будинків та прибудинкової території.

Хоча важливо знати, що собівартість генерації тепла, підігріву води, генерації електроенергії, ремонтних робіт тощо значно зросла через велику інфляцію.

КОЛИ МОЖНА НЕ ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛКУ?

Тож коли можна не платити за комуналку?

Якщо ви щонайменше 30 днів не проживаєте у своїх квартирах та будинках, можна не платити:
1. за воду, якщо немає лічильника;
2. за газ, якщо немає лічильника.

Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати покази, і якщо вони у поточному місяці відповідають тим, які були в минулому, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону знову ж таки не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО ОСЕЛЮ ЗРУЙНОВАНО?

Що робити, якщо будинок чи квартиру зруйнували? Борги в будинках, які були зруйновані внаслідок воєнних дій, списуються.
Хоча про факт руйнування житла треба обов’язково повідомити поліцію. Цей документ дозволить надалі розраховувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.

ЯКИ ЗНИЖКИ ТА ПІЛЬГИ МОЖНА ОТРИМАТИ?
На час дії воєнного стану влада на місцях запроваджує знижки та частково скасовує оплату за комунальні послуги для мешканців установ і організацій, які постраждали внаслідок російсько-української війни.

Так наприклад рішення Київської міськради передбачає повністю або частково скасувати нарахування комунальних платежів за обслуговування прибудинкової території, вивіз твердих побутових відходів, постачання холодної води та водовідведення на час дії воєнного стануу наступному обсязі:

- у 100-відсотковому для осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни;
- у 50-відсотковому для установ та організацій будь-якої форми власності, які розміщують на своїх житлових площах переселенців з тимчасово окупованих або зруйнованих районів, особистий склад тероборони, Збройних Сил України та Нацгвардії України на період розміщення таких осіб;
- у 30-відсотковому обсязі на всі комунальні платежі для соціально-незахищених верств населення міста Києва;
- запровадити знижку в розмірі 50 відсотків для установ та організацій будь-якої форми власності, які здійснюють свою діяльність у сфері громадського харчування та забезпечують на волонтерських засадах гарячим харчуванням (готовими стравами) незахищені верстви населення, які не виїхали та перебувають у місті Києві, особовий склад територіальної оборони або ЗСУ та Нацгвардії України.

Загалом опалювальний сезон в Україні має всі шанси пройти без великих проблем. А вже після нашої перемоги, з початком відновлення економіки та зростанням доходів українців, поступово почнуть зростати і тарифи.

Підпишіться на канал
www.youtube.com/channel/UCMlCPwzF9ibXfCTjFF9Ihmg?sub_confirmation=1
Підтримайте це відео лайком!

Наш сайт і соцмережі:
• Сайт "Obozrevatel" www.obozrevatel.com/ukr/
• Телеграм t.me/uaobozrevatel
• Facebook www.facebook.com/obozrevatel
• Twitter twitter.com/obozrevatel_ua
• Instagram www.instagram.com/obozrevatel.ua/
• YouTube youtube.com/c/ObozTV1

Аналітика, інсайди, цікаві співрозмовники - канал шеф-редактора видання obozrevatel.ua Ореста Сохара @Орестократія
www.youtube.com/channel/UCU92_VhWQ2uSsUt2vOjZmBw?sub_confirmation=1

#obozrevatel #тарифи #комуналка

Дивитися відео на каналі "Обозреватель"
Перерахунок пенсій торкнеться категорії людей 70+. Чи вистачить грошей пенсіонерам в умовах війни?

Перерахунок пенсій торкнеться категорії людей 70+. Чи вистачить грошей пенсіонерам в умовах війни?

В Україні пенсіонерам мають збільшити виплати. Яких категорій саме це торкнеться та яку доплату вони отримають, а ще – чи буде підвищення у наступному році? Про перегляд пенсій на початку серпня повідомляла міністр соціальної політики Оксана Жолно...

Тарифи воєнного часу. Комуналка не здорожчає до квітня 2023. Кому можна не платити за компослуги?

Тарифи воєнного часу. Комуналка не здорожчає до квітня 2023. Кому можна не платити за компослуги?

Які знижки або пільги можна отримати? Чи можна не платити за комунальні послуги? Що робити в разі, якщо житло зруйноване або пошкоджене? На які послуги ціни не зростатимуть? Розбиралася Альона Зінченко Тарифи на всі комунальні послуги в Україні не...

Україні треба навчитися у Ізраїлю самостійності у питанні захисту власної безпеки -  Бродський.

Україні треба навчитися у Ізраїлю самостійності у питанні захисту власної безпеки - Бродський.

00:00 Міхаель Бродський, інтерв'ю Obozrevatel 00:47 Я здивований, з якою самовіддачею та мотивацію Україна бореться за свою незалежність 01:38 паломники-хасиди все одно поїдуть до Умані? 04:48 підтримка Ізраїлю України - що буде із подальшою допом...

Огризко: Для Росії міжнародне право - порожній звук.

Огризко: Для Росії міжнародне право - порожній звук.

00:00 Володимир Огризко, інтерв'ю Obozrevatel 00:43 Сигнал Вашингтона для Москви 02:54 Спроби ведення переговорів із РФ 05:59 Розвідка повідомляє, що ми поповнили обмінний фонд 07:35 Буде створено військовий трибунал 09:36 Гарантії безпеки України...

Їжак: Абсолютний мінімум - це повернення територій станом на 23 лютого!.

Їжак: Абсолютний мінімум - це повернення територій станом на 23 лютого!.

00:00 Олексій Їжак, інтерв'ю Obozrevatel 00:37 Стратегія ВСУ, чи є паніка у Кремлі 02:59 Крим позиціонувався як справжня Росія 03:56 У Криму є ознаки прихованої мобілізації 04:48 Запити РФ з приводу перемовин з Україною: за яких умов це можливо? 0...