Їзда без правил. Чому пішоходи на колесах – привиди у правовому полі. Чим вони небезпечні

В Україні - бум на електросамокати. На них їздять і діти, і дорослі та навіть пари. Зазвичай пристрій розганяється – до 25 км за годину. Але навіть така на перший погляд безневинна швидкість може покалічити людину.
Міста вже бунтують проти хаотичного пересування самокатів. Але заборонити їх не можуть. Тому, приміром, Львів та Одеса вже готуються виписати власні правила пересування. Щонайменше, обмежити швидкість для них до 20 кілометрів за годину. Але чи врятують такі точкові заходи, якщо вирішувати проблему треба на загальнонаціональному рівні. Адже, як виявилося, до появи електронних пристроїв на вулиці держава зовсім не готова законодавчо.
Електросамокат взагалі не є пристроєм, призначеним для участі у дорожньому русі. Тож правила користування ним і що головне – місця ніде не прописані. А відповідно людину, яка ним кермує, теж незрозуміло як називати - водієм чи пішоходом.
Ще торік (2020) у парламенті з'явився закон, яким мав би привести до ладу рух на електричних пристроях, але досі законотворці все ніяк не можуть порозумітися між собою і виписати чіткі правила.
То як українці через вседозволеність наражають себе не небезпеку і коли нарешті електросамокат узаконять. Юрій Пугач розбирався.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео

Telegram без спаму ️ t.me/news_5ua
Facebook ️ www.facebook.com/5kanal/
Twitter ️ twitter.com/5channel

Ефір наживо www.5.ua/live
Багато цікавого на сайті ️ www.5.ua

Дивитися відео на каналі "5 канал"