Білоруське пальне на українських заправках: на чому ще Лукашенко заробляє в Україні.

Україна хоче офіційно відмовитися від Мінська як місця переговорів щодо врегулювання ситуації на Сході України. Ми говоримо зараз про те, що не можна проводити переговори в країні, яка залежна від Росії на 100%. Але заміну Київ поки що не знайшов.
Утім, Росія вже починає встромляти палиці в колеса. Принаймні словесно, коли говорить, що має сподівання, що Україна не використовує інцидент із літаком Ryanair, "щоб ухилитися від виконання Мінських домовленостей". І вже з огляду на такі заяви припускаємо, що обрати новий майданчик може бути складно.
Взагалі вчинок Лукашенка, який досі важко пояснити, струсонув не лише українських дипломатів, а й нашу економіку. Ми припинили авіасполучення з Мінськом і цього тижня на чотири місяці відмовилися від білоруського струму. Натомість Лукашенко теж не змовчав. Білоруси вже запровадили на півроку режим індивідуального ліцензування для імпорту низки українських товарів, а також можуть скоротити поставки нам бензину марки А-95.
Такі обмеження, звісно, вплинуть на нашу економіку і це попри те, що товарообіг між країнами за останні роки і так зменшився. На цій графіці ми бачимо як змінювалися показникИ. Якщо, приміром, у 2012-му році – ми імпортували товарів аж на 5 млрд доларів. То вже2020 року завезли на 3 мільярди, а від січня до березня – лише на 0,09. Тож наскільки наша економіка залежна від білоруської продукції і чи готові ми виходити на інші ринки – Сергій Барбу аналізував.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео

Telegram без спаму ️ t.me/news_5ua
Facebook ️ www.facebook.com/5kanal/
Twitter ️ twitter.com/5channel

Ефір наживо www.5.ua/live
Багато цікавого на сайті ️ www.5.ua

Дивитися відео на каналі "5 канал"