Трам–Порошенко: про що домовилися (ВІДЕО)

Експрес 1
Трам–Порошенко: про що домовилися (ВІДЕО)
Президент України Петро Порошенко і президент США Дональд Трамп провели зустріч у Білому Домі (Вашингтон). НВ підбиває її підсумки.

Порошенко: Отримали тверду підтримку

Порошенко заявив, що повністю задоволений результатами переговорів, які були "повноцінними і дуже докладними".

"Сьогоднішня зустріч підтверджує важливість України для США і рішучу налаштованість на підтримку нашої держави", - зазначив Порошенко.

Глава Української держави зазначив, що країна отримала тверду підтримку з боку США щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності, а також підтримку в продовженні реформ, в тому числі і в енергетичному секторі.

Порошенко також повідомив, що під час переговорів обговорювалися питання економічного співробітництва, зокрема співпраці в ядерній енергетиці, нафтогазовій сфері, закупівлі американського вугілля, продовження співпраці з поновлюваних джерел енергії тощо.

Окремо Порошенко і Трамп обговорили співпрацю України і США у військово-технічній сфері. Як запевнив Порошенко, Трамп дав чіткі доручення для того, щоб співпраця була розширена.

Порошенко також повідомив, що передав керівництву США листи від родичів українських заручників, які перебувають у в'язницях на окупованих територіях і в Росії. За словами глави держави, Адміністрація США запевнила, що докладе зусиль для звільнення українських бранців.

Примітно, що Порошенко і Трамп зустрілися саме в той день, коли виповнюється рівно три роки режиму припинення вогню, який був оголошений 20 червня 2014 року. Тоді ж було презентовано мирний план, який став основою Мінських домовленостей про врегулювання ситуації на Донбасі.

Порошенко після зустрічі з Трампом розповів, що США підтвердили свою прихильність Мінським домовленостям і наголосив на необхідності їх повного виконання з боку Росії. При цьому глава держави наголосив на важливості виконання безпекового пакета - припинення вогню, відведення російської артилерії, танків, систем залпового вогню, забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території включаючи кордон.

Санкції триватимуть

Дія санкцій Сполучених Штатів Америки проти Росії триватиме, заявив Порошенко, відповідаючи на питання, чи отримав він чітке підтвердження від Трампа, що санкції з Кремля не будуть зніматися доти, поки не буде повернений Крим і не припиниться російська агресія проти України.

"Думаю, це очевидно. На сьогоднішній день США приймають додаткові санкцій практично кожен день. Я бачу позицію Сполучених Штатів Америки як твердого, надійного і стратегічного партнера України", - підкреслив Порошенко.

При цьому президент зазначив, що не бачить необхідності в зміні мінського формату переговорів по врегулюванню ситуації в Донбасі.

"Сполучені Штати Америки є нашим партнером. Ми дуже зацікавлені в залученні США до активного процесу", - зазначив він і нагадав, що США є країною-гарантом згідно Будапештського меморандуму.

Трамп: Хороша дискусія

Трамп заявив про досягнення значного прогресу на переговорах з Порошенком.

"Це велика честь зустрітися сьогодні з президентом Порошенком, президентом України - місця, до [справ якого] ми всі дуже сильно залучені, ви це бачите, і про це всі читають. У нас була дуже-дуже хороша дискусія і досягнуто значного прогресу", - сказав Трамп.

У повідомленні Білого дому, поширеному після зустрічі лідерів України та США, сказано, що в ході зустрічі "обговорювалася підтримка мирного врегулювання конфлікту на сході України, а також порядок денний реформ президента Порошенка і його зусилля в боротьбі проти корупції".