У Єдиний реєстр боржників Мін'юсту внесли тих, хто давно сплатив штрафи

Експрес
У Єдиний реєстр боржників Мін'юсту внесли тих, хто давно сплатив штрафи
Деякі українці, прізвища яких опинились у цьому переліку, із величезним подивом дізналися, що вони злісні неплатники штрафів, і про це тепер відомо всій Україні, повідомляє Експрес-online.
Скажімо, депутат Львівської міської ради Андрій Карбовник про те, що його прізвище внесено до реєстру боржників, дізнався від журналістки "Експресу". Аналогічна ситуація ще з декількома народними обранцями, які свого часу були оштрафовані за порушення правил дорожнього руху.
"Для мене це - велика несподіванка, каже Експрес-оnline Андрій Карбовник. Усі штрафи, які у мене були сплачені і я не розумію, чому опинився у цьому списку".
Ще у березні минулого року депутата зупинили працівники поліції, які оштрафували його через брудний номер на автівці. Штраф на суму майже 400 гривень, як зазначає депутат, він справно сплатив і про цей випадок уже навіть забув.
Ми з'ясували: сплатити штраф це лише половина справи. Адже після оплати за правопорушення оштрафована особа має обов'язково повідомити державних виконавців про оплату.
"В реєстрі боржників справді можуть бути особи, які на сьогодні уже не є боржниками, розповідає "Експресу" Іванна Смачило, керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Якщо боржник сплатив борг, але не надав доказів державному виконавцю і не заніс у виконавчу установу чек про сплату штрафу, то він і далі рахується у списках боржників".
"Важливо розуміти, що лише з того моменту, коли державний виконавець буде повідомлений про те, що борг сплачений, особа не буде перебувати у реєстрі боржників. І таке повідомлення це зобов"язання і відповідальність самого боржника", додає Іванна Смачило.
Оля ПІЛІЩУК