Експерт розповів про унікальність ситуації із Саакашвілі для Порошенка

Канал 24
Експерт розповів про унікальність ситуації із Саакашвілі для Порошенка

Таку думку сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Читайте також: Порошенко прокоментував події довкола Саакашвілі: "Приголомшило і шокувало"

Як зазначає політолог, в Україні, якщо хтось критикує владу – значить, він хоче цю владу завоювати, щоб там заробляти гроші. Але ясно, що Саакашвілі – ніякий не політичний лідер, і рейтинги у нього невисокі. І це, вважає Небоженко, збиває Порошенко.

Порошенко не може зрозуміти, чому Саакашвілі з ним бореться, але в цей час не претендує на владу? І це сильно бентежить тих, кого називають армією порохоботів. Де знайти політичний інтерес самого Саакашвілі? Його начебто немає. Він спокійно може виїхати за кордон і, як глава НБУ Гонтарева, відпочивати десь у Панамі, – говорить Віктор Небоженко.

При цьому фахівець звертає увагу ще на одну важливу деталь – скорочення відстані між словами і діями в ситуації із затриманням Саакашвілі, чого, наголошує Небоженко, не було в 2014 році під час подій на Майдані.

У 2014 році під час Майдану треба було кілька місяців знущань над людьми, поки українці стали боротися з силовиками. А зараз миттєва реакція – прихильники Саакашвілі відбили його в правоохоронців. Коли при Януковичі садили Юлію Тимошенко, ніхто не намагався її відбити. Люди, які пройшли Майдан, АТО, зовсім інші, – підкреслив Віктор Небоженко.

Тому, за словами експерта, влада буде отримувати відсіч з будь-якого приводу. І Саакашвілі – тільки привід, оскільки влада сама натискає на спусковий гачок, а потім дивується, чому цьому опираються.

Нагадаємо, 5 грудня правоохоронці спробували затримати Міхеїла Саакашвілі, проте активісти витягли політика з авто поліції. Після цього ГПУ оголосила Саакашвілі у розшук.

Читайте також: Порошенко vs Саакашвілі: хто тут зрадник?