Стоматологи помилялись, чистити зуби після їжі - небезпечно

Експрес
Стоматологи помилялись, чистити зуби після їжі - небезпечно

Досі стоматологи рекомендували чистити зуби після кожного прийому їжі, але американські вчені на чолі з професором Говардом Гембл, президентом Асоціації стоматологів США і Канади, довели шкідливість такої дії. Вони оприлюднили дані досліджень, згідно з якими чистка зубів безпосередньо після їжі завдає більше шкоди, аніж відмова від цієї гігієнічної процедури.

Фахівці пояснили це тим, що багато видів їжі і напоїв мають високу кислотністю, хоча на смак вони не кислі. Для прикладу,  мова про каву та газовані напої. 

При вживанні цих та інших продуктів і напоїв кислота осідає на зубах і не відразу змивається слиною. А використання зубної щітки після їжі сприяє проникненню цієї кислоти вглиб зуба - в емаль, а також в розташований під нею дентин. Тож фактично щітка не стільки очищає зуби від залишків їжі, скільки втирає шкідливу кислоту в зуби і тим самим прискорює процес розвитку карієсу.

Тож експерти рекомендують протягом 20-30 хвилин після вживання їжі відмовитися від чищення зубів. Оптимальний проміжок між прийомом їжі і чищенням зубів становить приблизно годину, а до цього можна скористатися освіжаючим ополіскувачем для зубів,  пише nashamama.com.