Заліщук: МЗС України підготував пропозиції щодо виходу з СНД та денонсацію Договору про дружбу з Росією

Гордон
Заліщук: МЗС України підготував пропозиції щодо виходу з СНД та денонсацію Договору про дружбу з Росією

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на засіданні комітету Верховної Ради із закордонних справ анонсував, що українське МЗС підготувало для президента України Петра Порошенка пропозиції щодо денонсації угод із Росією. Про це повідомила у Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук.

"МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. На питання, коли можна очікувати таких рішень, міністр відповів, що рішення за главою держави", – розповіла вона.Верховна Рада ратифікувала договір про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією 14 січня 1998 року.

"Договір укладається терміном на 10 років. Його дія буде потім автоматично продовжуватися на наступні десятирічні періоди, якщо жодна з високих договірних сторін не заявить іншій високій договірній стороні про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду", – ідеться в документі.

Положення про визнання кордонів закріплено у другій статті договору про дружбу. Вона проголошує: "Високі договірні сторони відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. У квітні 2014 року на Донбасі почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.