Клімпуш-Цинцадзе: Угорщина не може вирішити питання перегляду Асоціації з ЄС самостійно

Новое Время
Клімпуш-Цинцадзе: Угорщина не може вирішити питання перегляду Асоціації з ЄС самостійно

Питання про перегляд Асоціації України з ЄС можна вирішити тільки тоді, коли таку позицію займе весь Євросоюз, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе в інтерв'ю Укрінформ.

"Для перегляду Угоди про асоціацію одна зі сторін - або Європейський Союз, тобто всі країни-члени, або Україна - повинні для себе визначити, що якась частина Угоди настільки не виконується, що це являє причину спору", - пояснила вона.

За словами Клімпуш-Цинцадзе, в Угоді про асоціацію прописані механізми, які повинні забезпечити висловлювання цієї позиції, проведення консультацій, а також її обговорення.

"Тобто для того, щоб перегляд Угоди став предметом спору, це повинно стати позицією Європейського Союзу. На даний момент ми бачимо, що є велика кількість європейських країн, які тверезо дивляться на ситуацію, чують позицію України і готові спокійно очікувати висновків Венеціанської комісії", - підкреслила політик.

У той же час, додала вона, є така радикальна позиція, як у Угорщини, яка вже винесла мовне питання на Раду ЄС.

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова . МЗС Угорщини подав скаргив ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.

10 жовтня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України про освіту істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У зв'язку з цим, Будапешт планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд цієї Угоди.

Зустріч глав МЗС України та Угорщини не принесла результатів.

Україна передала вказаний закон на експертизу Венеціанської комісії, чия оцінка повинна поставити крапку в дискусіях навколо української реформи освіти.

Читайте також: