Ситник допускає можливість свого звільнення в найближчі дні

Гордон 4
Ситник допускає можливість свого звільнення в найближчі дні

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник визнав, що його можуть звільнити найближчим часом. Про це він заявив 6 грудня у Вашингтоні на закритті Глобального форуму з повернення активів, повідомила у Facebook журналістка Наталія Седлецька.

"Зараз я виступаю, можливо, останні дні на своїй посаді. Сьогодні в парламенті України зареєстрований законопроект, який дає можливість звільняти керівництво Антикорупційного бюро, фактично спрощує порядок такого звільнення і допускає звільнення за політичними мотивами", – сказав Ситник.

За словами директора НАБУ, які наводить журналістка, "не всім в Україні подобається те, що хтось реально розслідує корупційні схеми, реально заморожує активи і реально має наміри повертати їх народу України".Ситник, пройшовши конкурсний відбір, очолив НАБУ у квітні 2015 року.

30 листопада 2017 року в НАБУ заявили, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки України незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

Глави ГПУ та СБУ Юрій Луценко і Василь Грицак у відповідь розкритикували діяльність НАБУ.

6 грудня глави фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства із запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним посадовцям спричиняє їхню відставку.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня. Він назвав це "вбивством НАБУ".

Міжнародна організація Transparency International попередила, що ухвалення законопроекту буде означати демонтаж антикорупційної реформи в Україні.