Суд ухвалив рішення щодо позову сина Януковича до НБУ

Тиждень 4

У Києві Печерський райсуд 14 листопада залишив без задоволення позов Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1.6 млрд грн. Про це в середу, 15 листопада, повідомляє пре-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, син екс-президента Януковича в серпні 2017 року звернувся до суду з вимогами до НБУ про відшкодування збитків, у зв’язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він є.

"За результатами розгляду судової справи, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про зняття арешту з 312,5 млн грн, які надійшли в "Міжнародний інвестиційний банк" президента Петра Порошенка від "Всеукраїнського банку розвитку" Олександра Януковича. Про це йдеться в рішенні суду від 2 березня. Повідомлялося також, що кошти з ВБР в МІБ були перераховані 10 січня. Пізніше в МІБ повідомили, що переказ коштів не був погоджений і після зарахування коштів банк повідомив Державній службі фінансового моніторингу про фінансові операції клієнта.

У прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб пояснили, що перерахування 312,5 млн грн з ліквідованого "Всеукраїнського банку розвитку" в "Міжнародний інвестиційний банк", що належить президенту Петру Порошенку, обумовлено виконанням процедури задоволення вимог кредиторів ВБР.

29 грудня 2016 стало відомо, що Печерський суд Києва зняв арешт із коштів трьох фізосіб у сумі 15 мільйонів доларів на рахунках у Всеукраїнському банку розвитку, який належить Олександру Януковичу. У 2015 році розпочалася процедура ліквідації неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку сина Януковича.

У березні 2017 року ГПУ зупинила операції на рахунках із коштами з банку сина Януковича після зняття арештів.