У Саудівській Аравії перевіряють відео, на якому дівчина гуляє древнім фортом у спідниці

ВГОЛОС 1

Влада Саудівської Аравії почала розслідування у зв'язку з публікацією в соцмережах відео молодої дівчини, яка гуляє в спідниці і короткому топі по древньому форту Ушайкір.

Про це повідомляє ВВС.

Дівчина на відео – саудівська модель Хулуд.

Відео викликало запеклі суперечки в соцмережах: деякі саудівці закликали її заарештувати за порушення ісламських норм, в той час як інші виступили на захист дівчини і похвалили її за хоробрість.

У Саудівській Аравії права жінок сильно обмежені і базуються на патріархальній формі шаріату.

Жінки тут зобов'язані носити головні хустки і абаї – вільний одяг, що закриває жінку з голови до ніг.

Їм також заборонено водити машину і перебувати в компанії чоловіків, які не є їхніми родичами.

На відео, спочатку опублікованому в Snapchat, знята Хулуд, що йде по вузькій вуличці форту давнього села Ушайкір. Це село – пам'ятник старовини, вона розташована в провінції Надж, приблизно в 155 км на північ від Ер-Ріяда.

Надж – один з найбільш консервативних регіонів Саудівської Аравії. Тут в кінці 18 століття народився засновник ваххабізму, аскетичного напрямку сунітського ісламу, Мухаммад ібн Абд аль-Ваххаба.

Ваххабізм досі практикується саудівською королівською сім'єю і знаттю.

Відео швидко розійшлося в «Твіттері», де думки розділилися між тими, хто вважає, що Хулуд повинна бути покарана, і тими, хто наполягає на її праві носити те, що вона хоче.

«Повернення Хайі (релігійної поліції) тут необхідно», – пише журналіст Халед Зідан.

«Ми повинні поважати закони країни. У Франції нікаб заборонений, і жінок, які носять його, штрафують. У Саудівській Аравії носіння абаї і скромного одягу пропонуються законами королівства», – зауважує інший користувач соцмережі.

Письменник і філософ Ваел аль-Гассе заявив, що він був «вражений цими злісними, страшними твітами».

«Я думав, вона бомбу підірвала або вбила когось. Виявилося, що вся справа в міні-спідниці, яка їм не сподобалася. Я задаюся питанням: як може досягти успіху Vision 2030, якщо вона буде заарештована?», – каже він, маючи на увазі програму реформ, оголошену в минулому році 31-річним принцем Мохаммедом бін Салманом.

Дехто, захищаючи Хулуд, нагадує, що дружина президента США Дональда Трампа Меланія і його дочка Іванка не надягали абаї під час свого візиту в Саудівську Аравію в травні.

Інші користувачі написали, що якби це була іноземка, люди говорили б про її красу, а оскільки вона місцева, вони вимагають її заарештувати.

«Якби вона була іноземкою, вони б співали дифірамби її стрункій талії і тому, як у неї нафарбовані очі. Але так як вона саудівка, вони закликають її заарештувати», – написала Фатіма аль-Ісса.

У понеділок газета Okaz повідомила, що офіційна влада в Ушайкіре закликала губернатора провінції і поліцію вжити заходів щодо жінки.

Релігійна поліція і Комітет із заохочення чесноти і утриманню від пороку (державна урядова організація в Саудівській Аравії, метою роботи якої є сприяння виконанню законів шаріату) повідомили в «Твіттері», що в курсі цієї історії і знаходяться в контакті з місцевою владою.

«Вголос»