Підприємці Львівщини протестують через масові блокування податкових накладних

ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Кількадесят підприємців мітингують під будівлею Львівської ОДА – вони вимагають скасувати критерії, за якими масово блокують накладні, що не дозволяє скористатись податковим кредитом.

Акція протесту триватиме 1,5-2 години. Підприємці очікують, що до них вийдуть високопосадовці Львівської ОДА. Схожі акції сьогодні відбуваються у Києві, Дніпрі, Полтаві, Харкові та Запоріжжі передає кореспондент ІА ZIK.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

За словами підприємців, за літа 2017 року почали діяти нові критерії блокування податкових накладних. Блокування відбувається досить хаотично – не завжди вдається визначити, чому «завертають» ті чи інші накладні. Їх просто блокують.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Щоб ви розуміли – ПДВ – це складова вартості будь-яких товарів чи послуг. Останні три роки ми працювали з електронною базою реєстрації цього податку. Виглядає це так, що для підприємств створюють спеціальні окремі рахунки. Реєструючи накладну, ми маємо змогу в межах 20% скористатися цими коштами», – говорить голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Дячишин.

Відповідно, якщо податкові накладні починають блокувати – підприємства не можуть скористатися цими коштами. І починаються проблеми.

«Чим це загрожує. Якщо ви є моїм контрагентом, і я вам продаю товар, то ви просто недоотримаєте цю суму на папері. І будете змушені ще раз її заплатити. Хоч ці гроші вже є на моєму рахунку, яким оперує держава. І що далі: ви не хочете зі мною працювати і рвете контракт. Погодьтесь, це може бути інструментом боротьби», – наголошує пан Дячишин.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Розблокування накладних, як зазначає підприємець, йде надзвичайно складним шляхом: розгляд відбувається по областях, а документи варто подати в Київ. Часто вони там просто «зависають». Потім повертаються – і не розблоковуються.

Він додає, що в згаданих критеріях є й пункти, які дискредитують малий та середній бізнес. Адже якщо платник сплачує в загальному податки на суму понад 5 мільйонів гривень, то він просто не підпадає під певні критерії. Відповідно – умови для них є набагато легшими.

Тож підприємці вимагають, щоб критерії, які лише заважають працювати, скасували.

Інші учасники акції зазначили – чекають, поки до них вийдуть чиновники з Львівської ОДА на розмову. Якщо не буде реакції – мітинг повторюватимуть.

Нагадаємо, наразі в Україні, фактично, заблокована кожна третя накладна.