У Будапешті мітингують за "самовизначення Закарпаття", НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення Омеляна. Головне за день

Гордон 3
У Будапешті мітингують за

НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення Омеляна

Сьогодні стало відомо, що детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження про декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. Справа стосується нерухомості й автомобілів, яких не було враховано в електронній декларації міністра і його дружини. Бюро за рішенням суду дістало доступ до інформації про мобільні переговори Омеляна.

Міністр заявив, що жодних порушень із його боку не було і він готовий співпрацювати із правоохоронцями. Пізніше в НАБУ заявили, що у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення члена Кабміну підозр поки не оголошували. Водночас прізвища чиновника не називали.

У Будапешті проходить акція "Самовизначення для Закарпаття"

У Будапешті під посольством України в Угорщині ввечері 13 жовтня проходить акція "Самовизначення для Закарпаття". У ній бере участь приблизно 150 осіб. Вони виступають проти українського закону "Про освіту", а деякі висловлюються за самовизначення Закарпаття. Раніше Міністерство закордонних справ України висловлювало протест проти проведення цього мітингу.

Земан сказав, що не буде просити вибачення

Президент Чехії Мілош Земан сказав, що не буде просити вибачення за свої заяви про Крим. За словами Земана, Україна не може вимагати від нього офіційних вибачень, оскільки він висловив свою особисту думку. Але навіть якби українська сторона закликала його попросити вибачення, він не став би цього робити.

США розширили санкції проти Ірану

Мінфін США розширив санкції щодо Ірану, до списку потрапили три місцеві й одна китайська компанії, а також "Корпус вартових ісламської революції".

Сенцова етапували в Лабитнангі

Засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова доставлено у колонію суворого режиму в місто Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу. Про це розповів його адвокат Дмитро Дінзе.

Бойовики утримують на Донбасі 152 українців

Служба безпеки України заявила, що в заручниках у представників терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" у Луганській і Донецькій областях перебуває 152 українці. Ще 404 українців уважають зниклими безвісти.

ГПУ повідомила про підозру Кузьміну

12 жовтня прокуратура повідомила колишнього першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна про підозру у захопленні землі комплексу відпочинку "Пуща-Водиця". Його дії, за висновком експертизи, завдали шкоди державі в розмірі 1,2 млн грн.

Обрано нову керівницю ЮНЕСКО

Генеральним директором ЮНЕСКО стала екс-міністр культури Франції Одрі Азуле. Вона набрала 30 голосів із 58. Спочатку на пост глави ЮНЕСКО претендувало дев'ять осіб.

Набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні

13 жовтня в Україні набув чинності закон 2054-VIII про мовні квоти на телебаченні. У загальному тижневому обсязі мовлення передачі, фільми та новини державною мовою мають становити не менше ніж 75% у кожному із проміжків часу між 7.00 і 18.00, а також між 18.00 і 22.00.

Скотланд-Ярд розпочав розслідування щодо Вайнштейна

Британська поліція почала розслідування стосовно голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна у справі про сексуальні домагання. Обвинувачення висунула громадянка Великобританії. Це перша така заява в країні, зазначили в поліції. Інцидент стався в Лондоні в 1980-х роках. Жінка, яка заявила про домагання Вайнштейна, зараз живе в Ліверпулі.