Підлітки-переселенці написали виставу про Донбас, яку поставили в Україні

Канал 24
Підлітки-переселенці написали виставу про Донбас, яку поставили в Україні

Марія Омельченко покинула рідний Донецьк влітку 2015 року, тепер вона харків'янка. Її історія попри усі жахи війни таки стала позитивною.

Читайте також: Скандал в Тернополі: вагітній переселенці з Криму відмовили надавати медичну допомогу

"Головним порятуноком для мене стали друзі. Мені було дуже складно в Києві, коли я вже переїхала, бо я була зовсім сама, мені було 14 років. Через півроку я знайшла найкращих людей в своєму житті і це мені дуже допомогло", – поділилася спогадами переселенка з Донецька Марія Омельченко.

Марія разом з іншими авторами готувалися до виступу у Львові, за їхніми оповіданнями поставили виставу. Проект започаткували два роки тому українські та німецькі громадські та державні організації спільно із волонтерами. Підлітки-переселенці описали свої емоції від пережитого лиха. Найкращі історії опублікували, а їхніх авторів повезли у Німеччину, там вперше показали виставу "Я - це інший ти".

Все це робилося заради соціального зцілення, тому що ці дітки живуть поруч з нами щодня. Війна не закінчилася і проблеми, з якими вони зіткаються, дуже важливі. Ми маємо дати їм підтримку, любов нашу і безумовне прийняття, – запевнила співорганізатор проекту, психолог Оксана Волошина.

Одна справа, коли на сцені актори і вони грають ролі за чужими текстами, зовсім інші відчуття, коли це реальна людина із власними переживаннями,- кажуть глядачі та актори.

"Всі історії будувалися таким чином, що вони взаємодоповнюються і перегукуються і відбувався контраст, ніби, зараз ми слухаємо історію сумну, де біль, переживання і за нею йде позитивна історія", – зазначила режисерка Уляна Бонцьо.

Виставу "Я - це інший ти" після Львова покажуть в Одесі та Дніпрі.

До слова, у Києві відбулася презентація настільної гри "Переселенська блуканина". Її творці хотіли зобразити все, на що приречені переселенці з окупованих територій України.