МЗС України про акції "Самовизначення для Закарпаття": Будапешт відверто заграється

Гордон 1
МЗС України про акції

Міністерство закордонних справ України буде "рішуче" протестувати у зв'язку з акцією прихильників "Самовизначення для Закарпаття", яка відбувається в Будапешті під посольством України в Угорщині. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.

"Здається, що Будапешт, попри наш для багатьох оглядачів уже конструктивний дипломатичний підхід, відверто заграється. Рішуче протестуватимемо та очікуємо, що влада Угорщини невідкладно відмежується від цих ганебних закликів", – ідеться в повідомленні.Зараз у Будапешті під посольством України в Угорщині проходить акція "Самовизначення для Закарпаття". Посол України в Угорщині Любов Непоп розповіла, що на футболці одного з учасників акції написано "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні". На мітинг принесли офіційний прапор каталонської автономії.

11 жовтня Міністерство закордонних справ України виступило проти проведення акції.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності. Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі, крім Угорщини, висловили Молдова, Польща, Росія, Болгарія і Греція.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

9 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в Ужгороді, що український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. За його словами, закон відкидає можливість діяльності угорських шкіл в Україні і відбирає право навчатися рідною мовою у школярів середніх і старших класів.

Згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає понад 150 тис. угорців, більшість із них – у Закарпатській області.