Стокгольмський арбітраж відкладе рішення по транзитному спору "Газпрому" і "Нафтогазу" - НАК

Сегодня
Стокгольмський арбітраж відкладе рішення по транзитному спору

Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма планує трохи відкласти рішення по транзитному спору "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України". Про це повідомив директор з юридичних питань "Нафтогазу" Ярослав Теклюк.

"Ця справа зараз також перебуває на фінальному етапі. В кінці минулого року пройшли усні слухання, і тепер суд готує рішення. Воно повинно бути винесено до кінця червня, проте в ході телефонної конференції з нашим радником суд повідомив, що він планує звернутися в секретаріат Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про перенесення кінцеве дати винесення остаточного рішення", – розповів Теклюк.

При цьому директор з юридичних питань "Нафтогазу" не зміг сказати, на який саме термін буде відкладено рішення суду.

"На який час сказати важко, але думаю, це буде кілька місяців", – зазначив він.

Як повідомлялося, раніше в "Газпромі" заявили, що в рішенні Стокгольмського арбітражу щодо спору російського "Газпрому" з українськими "Нафтогазом" багато "райдужних моментів".

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітража оголосив закрите рішення по взаємними позовами "Газпрому" і "Нафтогоза". Це рішення стало першим з кількох очікуються.

  • Суд скасував кабальну умова "бери або плати", за яким Україна повинна була оплачувати 52 млрд кубів газу щорічно, незалежно від фактичних поставок.
  • Суд повністю зняв заборону реекспорту російського газу.
  • "Газпром" повинен переглянути формулу розрахунку ціни, але з 2014 року, а не як вимагав "Нафтогаз" – з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року.

Російські ЗМІ поспішили заявити, що в такому разі "Газпром" вимагатиме від "Нафтогазу" компенсацію за поставлений газ в 2013 році.

Тепер сторони чекають фінансового роз'яснення Стокгольма. Суми, які сторони повинні будуть виплатити один одному на підставі рішення Стокгольмського арбітражу, окремо розрахують експерти.