У німецькому Рупольдингу сьогодні відбувся чоловічий мас-старт п’ятого етапу КС-17/18 з біатлону

ZIK 1

Французький біатлоніст Мартен Фуркад був близький до провалу в мас-старті на п’ятому етапі Кубка світу в німецькому Рупольдингу, проте зумів фінішувати другим, тоді як перемога дісталася його головному конкуренту в боротьбі за Великий Кришталевий Глобус Йоханнесу Тінгнесу Бьо з Норвегії.

Йоханнес Тінгнес Бьо виграв мас-старт в Рупольдингу / sportarena.com

Мартен Фуркад мало не перервав свою подіумну серію: на третій стрільбі француз несподівано допустив два промахи, впавши з першого на 15-е місце, повідомляє sportarena.com. Відставання Фуркада від групи лідерів становило 45 секунд, проте лідер світового біатлону не опустив руки – він відіграв п’ять позицій на четвертому колі, відстрілявся чисто на останній стрільбі і пішов на останнє коло четвертим.

Далі була справа техніки: Фуркад швидко обійшов партнера по команді Кантена Фійона Майє, потім з такою ж легкістю пройшов іншого співвітчизника Антоніна Гігона. 26-річний Гігон спробував сісти на хвіст Мартену, однак повернути собі друге місце так і не зумів. Фуркад, таким чином, закінчив мас-старт другим і добув 15-й подіум підряд, навіть не дивлячись на колапс на третій стрільбі. Водночас Гігон вдруге у сезоні піднявся на подіум і точно утвердився в ролі основного біатлоніста французької збірної на Олімпіаду-2018.

Біатлон: норвежець Йоганнес Тінгнес Бьо переміг у мас-старті в Рупольдінгу

Кантен Фійон Майє не віддав четверте місце, а далі була справжня м’ясорубка, переміг в якій Тарьє Бьо. Норвежець фінішував п’ятим, а далі в інтервалі секунди за ним фінішувало ще чотири біатлоніста. Шоста сходинка дісталася німцю Симону Шемппу, який до останньої стрільби йшов на другій позиції, але не влучив одним з п’яти патронів і знову не зміг потрапити на подіум.

А ось перемога дісталася Йоханнесу Тінгнесу Бьо, який нарешті перервав переможну серію Мартена Фуркада. Ключовий момент гонки стався саме на третій стрільбі: тоді Йоханнес Тінгнес за 19 секунд закрив усі мішені, змусивши нервувати Мартена, який пішов на два кола штрафу і помітно відстав. На останній стрільбі Бьо-молодший зробив один промах, але це не вплинуло на підсумкову ситуацію. Норвежець досить впевнено фінішував першим, хоча і перетнув фінішну пряму без національного прапора.

Нагадаємо, жоден з українців не зумів отримати право стартувати у сьогоднішньому мас-старті.