Доктор Комаровський про медреформе: Треба голосувати "за" – гірше від цього не стане, не може стати гірше, гірше нікуди

Гордон
Доктор Комаровський про медреформе: Треба голосувати

Лікар-педіатр Євген Комаровський уважає, що парламенту варто проголосувати за законопроекти в межах медичної реформи. Про це він написав у Facebook.

"Можу з упевненістю сказати, що понад 99% медиків, пацієнтів і депутатів у темі не орієнтуються, і що воно буде взагалі або як воно працюватиме – не розуміють", – написав лікар.

За його словами, "найбільш правильні реформи і, здавалося б, чіткі-зрозумілі кроки можуть бути в будь-який момент дискредитовані саботажем, дурістю, брехнею і злодійством. І, найімовірніше, так воно і буде".

Комаровський уважає, що "нинішня команда МОЗ украй слабка в комунікації, не встигає реагувати на випади супротивників і реально програє інформаційну війну".

"Брак досвіду? Так! Але це менше зло порівняно із брехнею і крадіжками великодосвідчених крутих професіоналів. Якщо врахувати якість і кількість лікарів, їхнє "уміння" працювати з електронними документами, безініціативність, постійні розбірки всередині медспільноти, пристрасть до обпаскуджування колег, тотальна зловтіха, численні моделі медичного бізнесу, побудовані на шарлатанстві тощо, то реалізувати все, що написано у проекті реформи, неможливо. Але запропонована реформа – єдине (і, отже, найкраще), що є на сьогодні. Усі критики нічого іншого не пропонують", – уважає Комаровський.

За його словами, аргументи проти медреформи часто є "махрово популістськими, з відвертою брехнею".

"Законопроекти, у яких багато незрозумілого, багато такого, що потребує поточної корекції, – там зберігаються ризики крадіжки, але там однозначно краще життя для гарного лікаря, там величезні можливості для медустанови з адекватним головним лікарем, там важкі часи для шарлатанських методик, непотрібних ліків та обстежень, там реальний ринок медпослуг", – продовжив педіатр.

На думку лікаря, після реформи є шанс, що пацієнтам "хоч щось дістанеться безкоштовно".

"Я вважаю, що треба голосувати "за", – гірше від цього не стане, не може стати гірше, гірше не може бути. З'являться шанси на покращення? Звичайно ж, не з'являться: не може бути жодних покращень без законів, без економіки, із крадіжками і брехнею на кожному кроці. Але темпи деградації галузі, можливо, сповільняться і острівці цивілізованої медицини, можливо, з'являться", – продовжив Комаровський.У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформа розрахована на три роки.

Наприкінці серпня уряд повідомив, що сподівається на ухвалення парламентом двох законопроектів у межах медичної реформи №6327 і 6604.

"Ми відходимо від практики фінансування закладів охорони здоров'я, ліжко-місць. Ми будемо фінансувати конкретну медичну послугу", – наголосив глава уряду Володимир Гройсман.

Законопроект №6327 депутати взяли за основу 8 червня, проектом запропоновано ввести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом. Законопроекту №6604 в залі ще не розглядали.

11 вересня президент Петро Порошенко закликав "не затягувати ситуації" з реформою охорони здоров'я

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, голова комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець назвала медичну реформу "спланованим геноцидом українців". 19 вересня під будівлею Ради медики влаштували акцію протесту проти ухвалення реформи.

10 жовтня спікер українського парламенту Андрій Парубій заявив, що нардепи можуть ухвалити медичну реформу наступного тижня.