Гаазький трибунал зафіксував ознаки міжнародного збройного конфлікту на Донбасі

5 канал 2
Гаазький трибунал зафіксував ознаки міжнародного збройного конфлікту на Донбасі

У Гаазькому суді нарешті зафіксували два періоди особливо запеклих боїв від початку конфлікту на українському Донбасі – в Іловайську у серпні 2014 року і в Дебальцевому з січня по лютий 2015 року. Про таке йдеться у звіті прокурора МКС Фату Бенсуда, оприлюдненому на офіційному сайті суду, передає УНІАН.

Так, прокуратура Міжнародного кримінального суду встановила факти військового протистояння між українськими військовими та ЗС Російської Федерації.

Крім того, згідно з повідомленням, попереднє розслідування встановлено, що збройні формування бойовиків "ДНР" і "ЛНР", "надто організовані, аби розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту".

У звіті йдеться також про можливість розглядати протистояння на сході України як міжнародний конфлікт.

"Канцелярія Прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт", - йдеться у документі.

Нагадаємо, 5 грудня було опубліковано результати попереднього розслідування подій в Україні періоду Революції Гідності, окупації Криму Росією та початку вторгнення російських військ на Донбас.

Дивіться також фотогалерею за темою: