Smart-регіони: тур навчальних семінарів по регіонах

Еспресо.TV

В Україні стартував тур навчальних семінарів для замовників та постачальників задля попередження ними порушень при проведенні процедур, виходячи з положень Закону України "Про публічні закупівлі"

В Україні стартував тур навчальних семінарів для замовників та постачальників задля попередження ними порушень при проведенні процедур, виходячи з положень Закону України "Про публічні закупівлі", який встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

У 2015 році Верховна Рада України прийняла закон “Про публічні закупівлі”, а вже з 2016 року всі держзакупівлі відбуваються у системі ProZorro. Проте система постійно вдосконалюється, а до закону вносяться зміни. Отже, не всі учасники ProZorro й досі розібралися з деталями роботи у цій системі.

У Києві відбувається безліч семінарів і тренінгів направлених на підвищення кадрів у цій сфері, але в регіонах все не так радісно. Семінарів і можливостей зустрітися з провідними спеціалістами цієї галузі не так вже й багато. Відповідно, виникають нерівні умови: кваліфікація кадрів у регіонах нижча, що, в свою чергу, збільшує кількість порушень на тендерах.

Щоб виправити цю ситуацію, створили навчальний тур “Smart-регіони”. Ініціатором проекту став один з провідних торгових онлайн-майданчиків «SmartTender.biz»

null

"Ідея проекту полягає в підвищенні рівня кваліфікації фахівців, які сьогодні працюють з системою ProZorro. Адже система постійно вдосконалюється, й більшість фахівців не до кінця розуміють, як працювати в ній. Якщо організатори та учасники будуть більше знати про всі нюанси, то буде менше порушень, а, відповідно, це призведе до підвищення рівня конкуренції. А це — краща якість товару та нижча ціна, тобто в цьому зацікавлені всі", — говорить керівник онлайн-майданчика «SmartTender.biz» Антон Припіченко.

Ініціативу заходів одразу ж підтримали профільні організації: Антимонопольний комітет України, ДП “Прозорро”, журнал “Радник в сфері державних закупівель” , DoZorro: Громадський контроль держзакупівель та, звичайно, Міністерство економічного розвитку України. Представники всіх цих установ та організацій підготували цікаву програму із практичними заняттями.

Розпочали навчання із Чернівців, побували також в Борисполі, наразі триває підготовка до семінару у Івано - Франківську .

null

"Життя в 21 столітті біжить в шаленому темпі, інформація повсякчас змінюється — відповідно, знання та навички мають властивість застарівати. Людям із віддалених сіл і містечок набагато складніше адаптуватися до змін, що відбуваються в суспільстві, особливо в правовому полі. Даний проект допомагає побудувати комунікацію між різними суб’єктами закупівельної сфери, поділитися власним досвідом й отримати зворотній зв'язок", — зазначає Ірина Антонова, заступник головного редактора журналу “Радник в сфері державних закупівель”.

Навчання складається з пояснень технічних аспектів роботи з електронними закупівлями та закупівельного законодавства, механізмів оскарження неправомірних дій та обговорень успішних кейсів роботи з державними закупівлями. Зокрема увагу приділяють питанням:

• Як підвищити ефективність власних продажів та закупівель?

• Як зекономити час та кошти на закупівлях?

• Як правильно подати пропозицію на тендер?

• Як уникнути помилок при проведенні тендеру?

"З тендерами працюю вже більше 10 років. Скажу відверто: за останній час відбувається дуже багато змін в даному напрямку, й проведення такого навчального семінару є досить доречним, адже ми не завжди маємо можливість відслідковувати всі новинки та зміни, що відбуваються в системі та на майданчиках", — ділиться своїми думками Сергій Киюк, учасник семінару в Чернівцях.

В планах організаторів охопити якомога найбільшу кількість міст України, аби кожен зацікавлений отримав можливість відвідати такий тематичний захід і вдосконалити свої навички. У кожному місті тренінг відбуватиметься протягом двох днів: у перший день проходитиме навчання для організаторів (замовників) торгів, на другий — для учасників (постачальників).

null

26-27 березня роботі з системою електронних закупівель навчатимуться спеціалісти Івано-Франківська. А 28 березня навчальні семінари проходитимуть у містах Городенка та Снятин Івано-Франківської області.

Місце та дата проведення наступних навчань й інші новини проекту SMART-регіони можна дізнатися на сайті електронного торговельного майданчику SmartTender.biz та на сторінці майданчика у Facebook.


Довідково:

SmartTender.biz — електронний торговельний майданчик, який є офіційно акредитованим учасником державної системи електронних закупівель ProZorro та системи державних електронних аукціонів ProZorro.Продажі

Завдяки повній інтеграції майданчика у систему ProZorro, він надає доступ до загальної бази всіх державних тендерів і дозволяє зареєстрованим користувачам брати участь у тендерних торгах чи організовувати новий тендер.

Сьогодні SmartTender.biz є одним із найбільших майданчиків системи ProZorro. Він співпрацює з такими підприємствами як ДП “Антонов”, “Укроборонпром”, ДП НАЕК “Енергоатом”, НЕК “Укренерго”, ПАТ “Укртранснафта”, ПАТ “Укрзалізниця”, “Київський метрополітен” та безліч інших.

Антон Припіченко, керівник майданчика SmartTender.biz