Як виглядала найдавніша риба світу, чиї родичі могли перетворитися на перших сухопутних тварин (фото)

Експрес 17
В Африці знайшли найдавнішу сухопутну рибу

У гирлі однієї з річок Південної Африки були знайдені останки найдавнішої риби-целаканта, що жила в морях Землі приблизно 360 млн років тому і чиї родичі та нащадки могли перетворитися на перших сухопутних тварин, повідомляє РІА Новости.

Перші скам'янілості експертам показали будівельники, що прокладали нову дорогу. Палеонтологи знайшли декілька десятків скам'янілих решток стародавніх лопастеперих риб, що збереглися в незруйнованому вигляді. Вони належать до так званих целакантів - незвичайних мешканців прісноводних річок Землі часів девонського періоду.

Риби мали потужні плавники і своєрідні "плечі" і "таз", що давали їм змогу періодично випливати на сушу і переповзати в сусідні водойми. У цьому їм так само допомагали примітивні легені, завдяки яким тіло насичувалося киснем під час таких прогулянок.

Знайдена ​​"сім'я" целакантів, яких учені назвали Serenichthys kowiensis, є найдавнішими представниками цього роду в Африці і потенційно найдавнішими підтвердженими целакантами на Землі. Їхній вік, за оцінками дослідників, перевищує 360 млн років.