Паливна революція: Audi вироблятиме дизпальне з води і повітря

Finance.UA 14
Паливна революція: Audi вироблятиме дизпальне з води і повітря

Потужність майбутнього підприємства з виробництва синтетичного пального складе 400 000 літрів. Випуск першої партії солярки під назвою e-diesel запланований на 2018 рік. У компанії вважають, що таке пальне буде ефективнішим від звичайного. Більше того, при згорянні «е-дизелю» не буде виділятися практично ніяких шкідливих речовин.

Судячи з опису, процес виробництва нового пального повинен виглядати так: з вуглекислим газом, який можна отримувати з атмосфери або біогазів, буде реагувати водень (його доведеться «добувати» з води шляхом електролізу). Після поділу отриманих вуглеводневих ланцюжків на кінцеві продукти вийдуть синтетичне дизельне пальне і воски.

Крім того, німецькі інженери також експериментують над синтетичним бензином: експериментальне пальне (з октановим числом 100 і відповідною назвою e-benzin) планується виробляти з ізобутилену – останній можна отримувати не тільки з нафти, але також з відновлюваних природних ресурсів.

Оскільки такий бензин не містить ні сірки, ні бензолу і є 100-процентним ізооктаном, то вихлопи при згорянні пального будуть відрізнятися високою екологічністю. До того ж e-benzin дозволяє істотно підвищити ступінь стиснення бензинового мотора і, таким чином, домогтися підвищення ККД.

В ідеалі, для виробництва e-benzin планується використовувати тільки воду, водень, вуглекислий газ і сонячне світло. На жаль, автори проектів «е-бензин» і «е-дизель» навіть опосередковано не натякають, скільки буде коштувати літр такого пального (і, відповідно, чи є у всіх цих проектах економічний сенс).