В анексованому Криму під час будівництва мосту знайшли поховання з жертвами масової страти

ZIK 6

Поховання з не менше 70 обезголовленими тілами, попередньо, що датується X-XIII століттями, можливо, часів Золотої Орди, виявлено археологами в ході розкопок на місці майбутньої траси «Таврида» в включеному Криму.

Про це повідомляють vesti-ukr.com.

«В ході розкопок на кургані була зроблена несподівана знахідка. Виявлено два рови, які буквально забиті кістками обезголовлених людей. Останки понад 70 осіб, всі без черепів, зі слідами відрубів. Трупи були хаотично скинуті. Це жертви масової страти», – розповів керівник Кримської археологічної експедиції, провідний науковий співробітник відділу класичної археології Інституту археології РАН Сергій Внуков. Знахідка зроблена в Бахчисарайському районі Криму, в ході робіт на землях, де за проектом пройде так звана траса «Таврида».

Вчені датують поховання X-XIII століттями, можливо, періодом захоплення півострова монголо-татарами. Точніше датувати могильник можна буде після аналізу двох наконечників стріл, знайдених в ровах.

Черепів жертв вчені не знайшли. Археологи припускають, що голови обезголовлених полонених були насаджені на палі і виставлені на загальний огляд або складені в піраміди, як це було прийнято у деяких народностей.