Transparency International Ukraine очікує реакції Кабміну на заяви про корупцію в НАПК

Гордон
Transparency International Ukraine очікує реакції Кабміну на заяви про корупцію в НАПК

Кабінет Міністрів України має усунути голову Національного агентства з питань запобігання корупції Наталю Корчак від виконання її обов'язків і відреагувати на факти, озвучені співробітницею НАЗК Ганною Соломатіною. Про це заявив на брифінгу 15 листопада виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Дуже сподіваюся, що вони (заяви Соломатіної про корупційні дії керівництва НАЗК."ГОРДОН") будуть основою для розслідування, і за результатами розслідування ми отримаємо інформацію від правоохоронних органів", – сказав Юрчишин.

За його словами, судячи з заявленої інформації, розслідуванням мало займатися саме Національне антикорупційне бюро України.

"На час проведення розслідування, не називаючи зараз главу НАЗК винною або невинною, за всіма європейськими стандартами, її треба усунути від виконання обов'язків, щоб вона не могла впливати на саме розслідування", – додав він.

Юрчишин зазначив, що, оскільки більшість свідків у цій справі – самі співробітники НАЗК, втрутитися у ситуацію слід урядові.

"Кабінет Міністрів не має можливості звільнити, оскільки законодавство не дає такого функціоналу, але може застосувати дисциплінарні стягнення – поставити питання про відсторонення на час розслідування, і якщо розслідування доведе, що заявник пані Соломатіна аргументовано звинувачує, то тоді будуть більш жорсткі рішення ", – заявив Юрчишин.

Він також висловив сподівання, що відповідну реакцію буде озвучено на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

14 листопада керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядали в Адміністрації Президента.

"Система електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометована... насправді електронне декларування використовують для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

В АП заявили, що там немає людей, які могли би бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом можливого вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції у березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство також займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.