Нацбанк не прогнозує сильних коливань курсу гривні цієї осені

Гордон
Нацбанк не прогнозує сильних коливань курсу гривні цієї осені

Національний банк України не очікує сильних коливань курсу гривні цієї осені, заявив 14 вересня журналістам заступник голови НБУ Олег Чурій, повідомляє УНІАН.

За його словами, НБУ і надалі присутній на валютному ринку, щоб згладжувати надмірні коливання курсу під упливом ситуативних факторів.

"Ми очікуємо помірної волатильності обмінного курсу гривні. В останні тижні знову почали поширюватися заяви, що курс гривні завжди стрімко девальвує восени, і нібито ця осінь не буде винятком. Ми таке занепокоєння не поділяємо", – сказав Чурій.

Він зазначив, що валютний ринок України дійсно був схильним до сезонних факторів, однак застосування нестійкого курсоутворення та проведення перетворень у різних секторах економіки дають можливість очікувати зниження такого впливу.

"Традиційні осінні фактори вже відіграють значно меншу роль. Приміром, НАК "Нафтогаз" має достатній обсяг валютних надходжень і не тисне на валютний ринок із разовими великими закупівлями. Міністерство фінансів відшкодовує бізнесу ПДВ більш-менш рівномірно. Крім того, осінь – це час надходжень валютної виручки від експорту нового врожаю", – додав Чурій.

11 серпня у коментарі виданню "ГОРДОН" голова комітету економістів України Андрій Новак заявив, що підвищення курсу гривні влітку було пов'язано з надходженням в Україну валютної виручки і сезоном відпусток.

15 вересня курс гривні до долара знизився на вісім копійок – із 26,08 до 26,16 грн/$. Гривня до євро подорожчала на 15 копійок – із 31,24 до 31,09 грн/€.