Ця ніч особлива - у небі найбільший зорепад

Експрес 3
Ця ніч особлива - у небі найбільший зорепад
У ніч з 12 на 13 серпня випадає максимум найбільшого літнього метеорного потоку Персеїди, пише Експрес.
"Коли випадає максимум, то в атмосферу Землі впродовж години зазвичай потрапляє приблизно півсотні метеорів-персеїдів. Щоправда, інколи їх буває менше. До прикладу, торік над Києвом спостерігали лише один-два метеори з цього потоку впродовж кількох хвилин, - розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу Фізики планетних систем ГАО НАН України. - Та іноді трапляються метеорні дощі. Так було у серпні 1993 року.
Тоді в небі пролітало від 200 до 500 персеїдів за годину. Зрештою, торік над Китаєм в одну зі серпневих ночей пролітало приблизно тисячу цих метеорів за годину. Усе залежить від того, наскільки комета Свіфта-Таттла, з якою пов'язують метеорний потік Персеїди, наблизиться до Землі й над яким саме місцем на нашій планеті залишить найбільше залишків свого ядра".
За зірками, що падають, можна спостерігати вже з 22.00, подивившись вгору, дещо на південь від центру небесного склепіння - у бік сузір'я Персея. Персеїди мчать із великою швидкістю - 60 кілометрів за секунду.
"Щоправда, у цей час спостерігається ще декілька менших метеорних потоків: Аквариди, Каприкорніди, Цигніди, - каже Анатолій Відьмаченко. - А ще трапляються спорадичні метеорні явища, не пов'язані з жодним із перелічених потоків. Тому не можна з певністю сказати, що ви побачите саме персеїди".
Богданна МАРТИНИК