Авакову підконтрольні комбати, яких звинувачують у важких злочинах, – Чорновіл

ZIK 2

Українці шкодують жертв, ця відома риса є генетичною хворобою. Тому, дуже ймовірно, що вона й посприяє другій президентській каденції Петра Порошенка.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив політичний аналітик Тарас Чорновіл.

«Щиро кажучи, я б дуже зрадів, якщо б Аваков покинув політичну системи України. Його спосіб ведення бізнесу – дуже брудний. Крім того, вважаю правдою те, що йому підконтрольні комбати, люди війни, на яких порушені кримінальні справи по дуже тяжких злочинах. Він міг наказати їм захищати його інтереси, бо у інакше на них чекає тюрма. Я припускаю, що у такий спосіб наш міністр формує собі армію. Більше того – Національна гвардія – це структура, яка інституційно повністю йому підзвітна. Національний корпус – політична сила, побудована на полку «Азов», яка з ними є афілійована», – коментує гість програми.

Експерт зазначає: серед експертів панують дві точки зору щодо того, чому Арсен Аваков створює собі армію. Одні гадаю – аби захопити владу, інші – щоб втриматись на плаву політики.

«Створювати армію або ж розповсюджувати ілюзію про неї, можна з двох причин. Можливо Аваков хоче все перевернути і взяти владу в свої руки. Або ж міністр хоче просто вижити, щоби не його спалили і з‘їли. Моя думка схиляється до останньої причини. Томущо цей чоловік не є дурнем і розуміє, що йому не стати першою людиною в державі. Він прекрасно усвідомлює, що українці обирають лідерами мучеників. Чому Порошенко не діє проти Авакова? Бо розуміє, що в цей момент люди полюблять опонента», – каже політичний аналітик.

За його словами, на жаль, наше суспільство має таку генетичну хворобу. Адже ми звикли, що будь-яка влада буде окупантською.

«Тому у жодному разі не можна робити із політиків жертв, оскільки саме за такими маніпуляціями народ і потягнеться. До того ж, всі ті, хто зараз обзиває Порошенка узурпатором, на виборах стануть на його бік, бо раптом зрозуміють, що він не справедливо став жертвою», – резюмує Чорновіл