Ситника чекає кримінальна відповідальність - Луценко

Новое Время 1
Ситника чекає кримінальна відповідальність - Луценко

Главу Національного антикорупційного бюро Артема Ситника чекає кримінальна відповідальність за порушення законодавства, заявив генпрокурор Юрій Луценко.

"Я змушений сказати, що кримінальна відповідальність за вже допущені помилки обов'язково буде. У першу чергу керівника відомства, який, відповідно до закону, має повноваження і обов'язок дотримання всіх правил, які він грубо порушив", - сказав він під час виступу в Раді, пише Укрінформ.

За словами Луценка, НАБУ потрібно зареєструвати в Службі безпеки всі свої прослуховуючі пристрої. Крім того, про всі оперативно-розшукові дії потрібно повідомляти Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Раніше між НАБУ, ГПУ і СБУ розгорівся конфлікт. Агент Бюро під прикриттям був затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції по виявленню корупції в Держміграційній службі.

5 грудня в Генпрокуратурі повідомили про підозру агентам Національного антикорупційного бюро України в дачі хабара і провокації підкупу.

Генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу 1 + 1 назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням. Крім того, Луценко звинуватив НАБУ в "співробітництві з іноземними спецслужбами".

У Бюро ж заявили, що слова Луценка суперечать здоровому глузду.

З критикою дій ГПУ виступив Євросоюз, який звинуватив відомство Луценка в підриві розслідувань фактів корупції.

Дії ГПУ засудив і Державний департамент США, розцінивши зрив спецоперації НАБУ як "підрив незалежних антикорупційних інституцій".