Постпред РФ в Радбезі ООН про отруєння Скрипаля: Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними

Гордон 1
Постпред РФ в Радбезі ООН про отруєння Скрипаля: Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними

Росії невигідне отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля напередодні виборів президента і чемпіонату світу з футболу, який пройде у РФ. Про це заявив постійний представник Росії в ООН Василь Небензя під час екстреної наради в Радбезі ООН, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Якщо для радянського прокурора Вишинського зізнання було царицею доказів, то тепер... підозра стає царицею доказів. Уже не потрібно демонструвати в Радбезі пробірки з невідомою білою речовиною, достатньо написати лист... Те саме ми спостерігаємо щодо Сирії. Тепер до порушників конвенції намагаються записати Росію", – заявив він.

За словами постпреда Росії, Великобританія неодноразово нападала на незалежні держави, "зокрема з використанням неправдивих доказів".

"Великобританія вдається до цільових убивств із використанням дронів. І чути від вас інвективи на нашу адресу дивно. А бездоказові – особливо... Шукайте тих, кому це вигідно. Як ви думаєте, чи вигідний цей інцидент Росії напередодні виборів президента і чемпіонату світу з футболу? Зате я знаю відразу кілька країн, для яких цей інцидент надзвичайно вигідний", – зазначив він.

На думку Небензі, після засудження та обміну Скрипаль не становив жодної небезпеки для російської влади.

"Зате він чудово підходить на роль жертви, якою можна виправдати будь-яку неймовірну брехню щодо Росії", – підкреслив він.

На думку російського представника, влада Сполученого Королівства веде курс на "свідоме очорнення Росії". Він також закликав Великобританію "залишити колоніальні замашки".

"Росія не причетна до цього інциденту. Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними. Очікуємо, що Сполучене Королівство діятиме відповідно до конвенції та надасть зразки речовини, якщо їй приписують російське походження. Це не факультативна, а обов'язкова вимога за конвенцією. Ми до такого розслідування готові", – підсумував він.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.