Комітет Верховної Ради відправив на доопрацювання президентський законопроект про нацбезпеки

Гордон
Комітет Верховної Ради відправив на доопрацювання президентський законопроект про нацбезпеки

Законопроект про національну безпеку, який наприкінці лютого вніс до Верховної Ради президент України Петро Порошенко, треба доопрацювати. Таке рішення ухвалив сьогодні парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони, повідомляє "Українська правда".

Члени комітету висловили думку, що в документі є недоліки, неточності і він потребує серйозних правок. Після цього вони проголосували за взяття законопроекту №8068 за основу та створення робочої групи для його доопрацювання.

Серед претензій, які озвучили народні депутати, не врегульовані питання про державну таємницю та громадський контроль.

Передбачають, що на розгляд парламенту документ буде передано 20 березня.

Законопроект №8068 "Про національну безпеку України", який з'явився на сайті парламенту 28 лютого, президент позначив як невідкладний.

17 січня члени Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) обговорили й підтримали проект закону "Про національну безпеку України". Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що закон має узагальнити і звести до єдиного знаменника всі вже здійснені й заплановані реформи сектору безпеки і оборони України, "а також поєднати в собі не тільки базові засади національної безпеки, але і питання демократичного цивільного контролю та основи планування в цих сферах".

5 лютого президент України Петро Порошенко схвалив рішення РНБО про внесення у Верховну Раду закону "Про національну безпеку України". Відповідний указ з'явився на офіційному сайті президента після зустрічі у США глави Пентагону Джеймса Меттіса та міністра оборони України Степана Полторака. Меттіс підкреслив, що очікує ухвалення Верховною Радою закону про нацбезпеку, який дасть змогу провести реформи в українській оборонній сфері.

28 лютого спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що Порошенко вніс у парламент законопроект про нацбезпеку.

Повний текст нового законопроекту є в розпорядженні редакції інтернет-видання "ГОРДОН".