Єгора Соболєва звільнили з посади голови парламентського антикорупційного комітету

ZAXID.NET 3

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції підтримав ініціативу відкликання Єгора Соболєва з посади голови комітету. Відповідне рішення було ухвалене в середу, 6 грудня, на засіданні комітету, пише УНІАН.

Відповідно до пропозиції, озвученої народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка» Юрієм Буглаком, цим рішенням передбачається визнати роботу Соболєва на посаді голови комітету незадовільною і ініціювати перед Верховною Радою процедуру відкликання його з посади голови комітету. За цю пропозицію проголосували 12 членів комітету.

Проти проголосували позафракційні народні депутати Віктор Чумак, Юрій Дерев'янко, Дмитро Добродомов, Олег Осуховський, Володимир Парасюк, Борислав Береза, народний депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко, а також від «БПП» Сергій Лещенко. Сам Єгор Соболєв утримався, як і депутат від «Народного фронту» Юрій Тимошенко.

Під час обговорення депутати висловили занепокоєння можливим зняттям Соболєва з посади в контексті боротьби з корупцією та діяльністю Національного антикорупційного бюро України. Зокрема, Дерев'янко назвав ці події «узурпацією влади Порошенком», а Сергій Лещенко висловив думку, що це «смертний вирок НАБУ».

Як відомо, голова комітету може бути відкликаний з посади за рішенням парламенту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді України ініціювали процедуру відкликання народного депутата Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання корупції.

Зазначимо, з листопада Єгор Соболєв повідомляв, що замість нього головою профільного комітету може стати нардеп від «Радикальної партії» Ігор Попов. На своїй сторінці у Facebook він написав, що його хочуть звільнити з посади голови антикорупційного комітету, а пізніше він уточнив, що цю посаду пропонують представнику Олега Ляшка - члену комітету від «Радикальної партії» Ігорю Попову.