Екс-посол США в ООН пояснив, чому миротворці стануть помилкою для України

Еспресо.TV
Україні не варто вводити миротворців ООН на території Донбасу, щоб не підвищувати задіяність Кремля у своїх внутрішніх справах

Про це в ефірі каналу "112 Україна" заявив посол США в ООН у 2005-2006 роках, республіканець Джон Болтон, повідомляє Еспресо.TV.

Він зазначив, що на териорії України взагалі не повинно бути миротворців ООН, адже для країни це буде великою помилкою.

"По-перше, це означає, що ви підвищуєте задіяність Росії у своїх внутрішніх справах. Росія є постійним членом Радбезу ООН. Якщо ви хочете відновити суверенітет Донбасу, то останнє, що Україна має робити, це не допускати сюди миротворців", - наголосив Болтон.

Читайте також: Путін поступився щодо миротворців на Донбасі. Яка ціна цих "поблажок" для України

За його словами, для повернення окупованих територый Україна має збільшити збройну підтримку з боку США та зробити все можливе, щоб зменшити тиск Кремля.

  • 5 вересня Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
  • Україна виступила проти такого сценарію. Як заявила перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
  • МЗС України взяло до уваги заяву Путіна про можливість розміщення миротворців ООН на Донбасі, однак наголосило, що не допустить в Україну росіян під виглядом миротворців ООН.
  • У США привітали пропозицію відправити миротворців ООН на Донбас, де вони повинні бути розміщені по всій території, а не лише на лінії розмежування
  • 11 вересня стало відомо, що Путін погодився розмістити миротворців на всьому Донбасі.
  • Президент Петро Порошенко порушить питання миротворців ООН на Генасамблеї в Нью-Йорку.