Миротворці на Донбасі: Тіллерсон зробив важливу заяву

Експрес
Миротворці на Донбасі: Тіллерсон зробив важливу заяву

Пріоритетом щодо вирішення конфлікту на Донбасі для США є досягнення згоди стосовно відправлення туди миротворчої місії ООН, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Deutsche Welle.

Про це держсекретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон заявив напередодні переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим.

“Росія довго опиралася ідеї залучення миротворчих сил, проте зараз вона погодилася”, — заявив Тіллерсона після переговорів з союзниками по НАТО. Втім, він наголосив, що досі є “серйозні розбіжності” щодо обсягу мандату такої місії, тому переговори Вашингтона та Москви триватимуть.

Тіллерсон зазначив, що США блокуватимуть пожвавлення діалогу НАТО-Росія, доки не буде прогресу в розв’язанні конфлікту на Донбасі. “Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки (…) Росія продовжує використовувати гібридну зброю, за допомогою якої намагається підірвати європейські інтитуції”, — цитує його “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, глава МЗС ФРН Зігмар Габріель заявив, що розміщення на Донбасі місії ООН, яка буде погоджена усіма сторонами, могло б стати першим кроком до подолання кризи на сході України.

“Великим кроком вперед було б, якби ми змогли знайти порозуміння щодо місії “блакитних шоломів” ООН для сходу України з тим, щоб забезпечити постійне перемир’я і відведення озброєнь”, – сказав Габріель. При цьому він нагадав, що є “дуже різні” уявлення у Росії та інших сторін, про те, як ця місія буде формуватися.