Російські війська в Придністров'ї: Молдова зробила заяву в ОБСЄ

Сегодня
Російські війська в Придністров'ї: Молдова зробила заяву в ОБСЄ

Молдова закликала Росію вивести свої військові сили з Придністров'я, згідно з міжнародними зобов'язаннями. Про це голова міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур заявив в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні.

"Республіка Молдова залишається глибоко стурбована тривалою незаконною військовою присутністю на нашій території. І ми рішуче підтверджуємо наш заклик повністю вивести російські війська з території Молдови, згідно з міжнародними зобов'язаннями і Конституцією Республіки Молдова", – сказав Галбур.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив, що Росія проти виведення військ з Придністров'я.

Карасін також додав, що заклик молдавської влади про виведення російських військових з Придністров'я нібито ігнорує думку мешканців Придністров'я. На його думку, люди бачать в них гарантію свого мирного існування.

Нагадаємо, Молдова звернулася до ООН з проханням включити питання про повне виведення російських військових з Придністров'я до порядку денного 72-ї сесії Генеральної Асамблеї. Пізніше молдовська влада уточнили, що вони хочуть виведення російських військ з Придністров'я, але залишити там миротворців РФ, які входять до тристоронньої миротворчої сили.