Бразильського президента і шістьох провідних політиківі країни звинуватили в корупції

АСН 1
Бразильського президента і шістьох провідних політиківі країни звинуватили в корупції
Бразильського президента і шістьох провідних політиківі країни звинуватили в корупції

Генеральна прокуратура Бразилії висунула звинувачення у здирстві президенту Мішелю Темеру і шести іншим провідним політикам з його партії, троє з яких вже перебувають у в'язниці. Темера також звинувачують у перешкоджанні правосуддю, повідомляє The Guardian.

«Вони здійснювали незаконні дії в обмін на хабарі через різні державні органи. Мішель Темер звинувачується в створенні злочинного угруповання, лідером якого він є з травня 2016 року», - заявили прокурори.

Обвинувачі вважають, що група, в яку входять політики з Партії бразильського демократичного руху Темера, отримала хабара на загальну суму $188 млн. Троє підозрюваних вже перебувають у в'язниці: два колишні спікери нижньої палати, Енріке Алвес і Едуардо Кунья, а також Геддел Вієйра Ліма - колишній міністр Темера.

Останній був заарештований вдруге минулого тижня, після того, як поліція виявила $16 млн готівкою в його квартирі. Тепер Темера очікує голосування, яке пройде в нижній палаті Конгресу і визначить долю його президентства.

Це голосування буде вже другим для Темера за цей місяць, і, якщо дві третини законодавців погодяться, він постане перед Верховним судом Бразилії. Бразильський президент заперечує будь-які звинувачення, стверджуючи, що генеральний прокурор Родріго Яно «продовжує свій марш, щоб приховати власні недоробки».

Перше звинувачення у цій справі було висунуто після того, як найближчий помічник президента отримав хабар у розмірі $150 тисяч готівкою. Вважається, що це частина з $12 млн, яку президент повинен був отримати після втручання в ділову угоду.

Однак Темера здали не свої - а протилежна сторона угоди. Звинувачення будувало свої докази на свідченнях представників двох бізнес-груп. На угоду зі слідством пішли керівники бразильського холдингу J&F Investments і глобального м'ясного бренду JBS. Один з цих керівників, Джослі Батіста, таємно записав компрометуючу розмову з президентом у березні.

Інший, Рікардо Сауд, передав $150 тисяч готівкою помічникові Темера у валізі. Через політичні скандали в Бразилії звільнилися вже шестеро міністрів, і розслідування відкриті стосовно ще восьми з них. Бразильці вважають, що у них закінчуються політики, яким можна довіряти.