Незвичайний птах чомга оселився в гімназії Чорноморська

АСН
Незвичайний птах чомга оселився в гімназії Чорноморська
Незвичайний диво-птах оселився в гімназії Чорноморська

У вівторок, 14 листопада, ранок у гімназії Чорноморська почався з несподіваної новини. Про це пише 04868.

Зателефонували будівельники і заявили, що у споруді гімназії, що будується, вони виявили якусь істоту. Вона жила в підвалі, але в руки не давалася, намагаючись люто їх подзьобати.

«Ми одягли щільні рукавички і тільки після цього змогли виловити птаха. Його віднесли в будівельну підсобку, де було тепліше. Там пернатого посадили у велику коробку з картону. Що робити далі - не знали, зовні визначити стан птаха складно», - сказали робітники.

По телефону птаха ідентифікували орнітологи Екологічного центру. Це була чомга, і швидше за все птах відбився від зграї і не вибрався з підвального приміщення. Також з'ясувалося, що все життя цього виду пов'язано з водою, на сушу чомга майже не виходить.

«Її треба було рятувати», - сказали у відділі освіти. - «Ми звернулися в етнопарк «Нью-Васюки» до біолога Світлани Сокерчак, яка під час роботи в екоцентрі врятувала від смерті багато «братів наших менших».

В обід птаха забрали з гімназії. Світлана обстежила його, і встановила, що він цілком здоровий і його можна випускати в середовище проживання.

«Чомгу відвезли у район колектора, де вони зазвичай зимують, і відпустили на волю. Птах був просто щасливий!» - сказала Світлана.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter