Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Загальна мобілізація: кого можуть призвати на військову службу.

Призов військовозобов'язаних громадян регулюється законом.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан до 19 лютого 2023 року. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Порядок проведення мобілізації регулюється законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Загальна мобілізація: що це означає

Загальна мобілізація – це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил. Її проводять одночасно на всій території України.

Мобілізація стосується всіх органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, державних та приватних підприємств, установ і організацій.

В Україні проводять загальну мобілізацію протягом 90 днів після її оголошення.

Читайте також: Цільова мобілізація: кого можуть залучити до відновлювальних робіт

Хто підлягає призові під час мобілізації

В Україні призову підлягають усі громадяни, придатні до військової служби або ті, які перебувають в запасі (резервісти).

Кожний військовозобов’язаний має відповідне військове звання. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але спочатку призивають тих, хто має досвід у військовій справі.

Військовозобов'язані особи повинні приходити за викликом територіальних центрів комплектування (ТЦК) для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час.

Читайте також: Мобілізація в Україні: яке покарання буде за неявку до військкомату

Етапи мобілізації: що вони означають

Під час загальної мобілізації призивають не всіх військовозобов’язаних. Необхідну кількість призовників має визначити генштаб та РНБО.

Мобілізацію проводять у чотири етапи (хвилі, черги), які вводять відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.

Related video

  • Під час першої черги оперативного резерву підлягають призову колишні військові до 40 років, які мають бойовий досвід служби в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (ті, хто служили в АТО/ООС).
  • У другу чергу оперативного резерву призивають військовослужбовців, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  • Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх етапів мобілізації.
  • Громадський резерв — громадяни, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань лише в особливий період.

В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, нещодавно було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.

Дивіться спецтему: Безрезультатно агресивні: російський наступ під Бахмутом досяг кульмінації – ISW Вагнерівці на цьому напрямку остаточно загальмували і потребують підкріплення. В Україні трофейний Т-62 перетворять броньовану ремонтно-евакуаційну машину Також для ЗСУ ремонтують російські танк Т-72 та РСЗВ «Ураган». У Росії виготовили і передали армії партію новеньких винищувачів Су-57 Кількість «літаків п'ятого покоління» не називають. Але схоже, що їх усього кілька штук. Війна Росії проти України об’єднує Європу, але демонструє її залежність від США – WSJ Енергетична війна Путіна не стримує країни ЄС від підтримки України, але багато хто боїться нескінченного конфлікту. До Фінляндії за тимчасовим захистом звернулися 46 тисяч українців Країна чекає ще стільки ж біженців наступного року.

Підготував/ла : Дар'я Скрипник
До сьогодні баугауз вважається одним із найвизначніших дизайн-стилів всіх часів. Поєднуючи естетику з функціональністю, він допомагає створювати фо...
Останні новини
Краматорські волонтери ініціювали створення Ради відновлення при Донецькій ОВА.

Краматорські волонтери ініціювали створення Ради відновлення при Донецькій ОВА.

Волонтери благодійного фонду “Все буде добре – Україна” та громадської спілки “Асоціація Гуманітарний центр «Все буде добре»" від початку повномасштабного російського вторгнення допомагають жителям Донеччини та ...

Патріот Донбасу

«Йому довелося». Арнольд Шварценеггер підтримав Брюса Вілліса, який пішов із кіно через деменцію

Актор і колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер прокоментував відхід із кінематографа Брюса Вілліса. Шварценеггер і Вілліс разом знімалися у бойовику Нестримні.

UA.NEWS

СОЛОВЬЕВ предал Россию! ВСЯ ПРАВДА про пропагандиста - Осторожно! Зомбоящик.

СОЛОВЬЕВ предал Россию! ВСЯ ПРАВДА про пропагандиста - Осторожно! Зомбоящик.

В новом выпуске программы "Осторожно! Зомбоящик" ведущая Анастасия Норицина @nastya_noritsyna разобрала риторику Владимира Соловьева. Больше к теме: Україномовну версію дивіться тут: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:...

Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн!.

Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн!.

Підписатися на наш канал Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн! Відео: Радіо та мапа повітряних тривог Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #новиниУкраїни #нта #новинионлайн #новини...

2 1

МАЙКЛ НАКИ: Путин боится БУНТА! / КРЕМЛЬ устраивает АД для пушечного мяса @MackNack.

МАЙКЛ НАКИ: Путин боится БУНТА! / КРЕМЛЬ устраивает АД для пушечного мяса @MackNack.

В новом видео Майкл Наки @MackNackпроанализировал новую волну мобилизации в России. Российская госдума приняла поправки к закону об изъятии загранпаспортов у мобилизованных. Уже вскоре после призыва россияне будут вынуждены сдавать их на хранение ...

ЛУКАШЕНКО РАСКРЫЛИ! Кремль КЛЮНУЛ на новую уловку / Фронт НЕОЖИДАННО МЕНЯЕТСЯ @PECHII.

ЛУКАШЕНКО РАСКРЫЛИ! Кремль КЛЮНУЛ на новую уловку / Фронт НЕОЖИДАННО МЕНЯЕТСЯ @PECHII.

Уже несколько последних дней в сводках Генштаба ВСУ уменьшилось количество данных по украинскому Бахмуту. Это связано с тем, что боевые столкновения сведены к минимуму. Читайте на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Teleg...

Уже очевидно! СВИТАН о контрнаступлении ВСУ #shorts.

Уже очевидно! СВИТАН о контрнаступлении ВСУ #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине  @ArestovichAlex.

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине @ArestovichAlex.

Во время стрима на канале @FeyginLive Марк Фейгин и Алексей Арестович @ArestovichAlex обсудили, вероятность ракетной атаки по Украине. Подробности: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #фейгин #арестович #24канал #новос...