Ірпінь – одне з тих міст Київської області, яке зазнало найбільшої руйнації внаслідок російських обстрілів житлових будинків та цивільної інфраструктури. За місяць запеклих боїв окупанти пошкодили 70% міста. 1600 людей залишилися без квартир. Зруйновано також більше 2 тисяч приватних будинків. Нині у місті розгортають наметове містечко. Людей, які лишилися без даху над головою, також розселяють у дитячому оздоровчому таборі.

"Я сиділа в хаті. Бахнула одна, я думаю, щось таке стукнуло, не зрозуміла що. Вийшла на коридор, дивлюся, сиплеться шифер. Ну я думала то уламок, щось таке. Якось без уваги лишила. А потім дивлюся у вікні сусідньому щось горить. Стоп, то це моя хата!", – каже жителька Ірпеня Світлана Кравчук.
Пані Світлана пригадує події 6 березня, коли в її дім влучила російська ракета. Більше 30 років жінка мешкала у цьому будинку на вулиці Миру в Ірпені. Нині до нього і підходити небезпечно. Під час пожежі вигоріли навіть перекриття. Тут жінка жила разом із дочкою та онукою. Місяць вони гостювали у родичів в іншій області і от нарешті повернулися до Ірпеня. Міська влада повідомила, що може надати їм тимчасове житло.
"Це санаторій. Раніше був санаторій для дітей, від школи подавали. Тут поки вода є, гарячої немає, але вода є. Постіль там є. Умивальник, туалет є, душ є. Як на перший час, то нормально. Харчі привозять готові сюди", – зауважила жителька Ірпеня Людмила Семко.
Їжею людей забезпечують волонтери. Готові обіди привозять двічі на день. На території санаторію відремонтували їдальню та медичний кабінет. Навели лад і у кімнатах.
"Заходьте. Тут ми втрьох: дочка, я і внучка. Вчора включили світло, їда привозиться, он на столі стоїть. Поки так, поки немає кухні. Ну більш менш, як то кажуть. Вже ми не під небом, а вже під дахом", – додала Світлана Кравчук.
Ідучи коридором, зустрічаємо ще одну мешканку цього тимчасового житла.
"Вчора утром приїхали. Пішли в Горком, і нас одразу сюди поселили. Без питань, нормально", – запевнила жителька Ірпеня Алла.
Пані Алла разом із сестрою теж залишилася без домівки через російське вторгнення. Ракета влучила у багатоквартирний будинок, у якому вони жили все своє життя.
"У нас дом погорів, оце на Миру, 16, на БКЗ, все вигоріло у нас там і нас сюди поселили. Ну поки нормально. Все поки є, і туалет, і ванна є, і вода є. Ну поки гарячої немає, а так все нормально", – запевнила жителька Ірпеня Алла.
У цьому санаторії вже оселилися близько 100 ірпінців. Із розміщенням людям допомагає пані Ніна. Вона заселилася сюди найпершою, тоді вирішила: пояснюватиме все іншим.
"Це талончик, який дає дозвіл на проживання. Видають його у виконкомі. Я беру цей талончик, пишу кімната яка і вчора багато, до 100 людей заселилося. Я перша заселилася і от допомагаю, бо я прекрасно розумію, що дуже тяжко", – повідомила жителька Ірпеня Ніна Єрмакова.
Поки що це житло заповнене наполовину. Утім над альтернативою вже працюють. На території санаторію також звели наметове містечко. 6 велетенських наметів облаштували в Ірпені. В них може проживати до 70 осіб. Нині сюди вже провели електропостачання, тут стоять генератори, утім людей поки що сюди не заселяють. Нині ці намети працюють як гуманітарні штаби. Сюди волонтери вже привезли речі першої потреби: харчі, медикаменти і їх видають тим жителям Ірпеня, які постраждали від рашистської навали.
"Сьогодні у мене є вже більше, ніж 300 заяв, де люди просять, що їм треба десь жити. І ми відкрили цей табір, ми домовилися з власником, вони нам пішли на зустріч. ООН надали ці палатки тимчасові, і ми зможемо уже хоча би людей розміщати десь. Вони не будуть жити на вулиці. Бо багато хто живе ще досі і підвалах. Будинок зруйнований, а це неприпустимо, щоб люди на сьогоднішній день жили у підвалах", – підсумував міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.
Міський голова Ірпеня також повідомив, що невдовзі тут почнуть зводити модульні будиночки. Крім того, домовляються з власниками інших санаторіїв міста, де є умови для проживання. Паралельно держава напрацьовує механізм забезпечення людей постійним житлом.
Юрій Пугач та Валентин Стрельцов, "5 канал"
Читайте також: Голова Київської ОВА розповів, чи є можливість повторного нападу на Київ
Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.
Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.
Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.
Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.
ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/
ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Разом до перемоги над російськими окупантами!
Слава Україні! Героям слава!