Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Понад 2 тисячі британських компаній продовжують бізнес із рф – YouControl.

Понад 2 тисячі британських компаній продовжують бізнес із рф – YouControl

Загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великої Британії, сягає 2370 юридичних осіб.

Про це йдеться в дослідженні YouControl.

Зазначається, що британські дочірні компанії в росії часто слугують прикриттям для міжнародних фінансових потоків, що ведуть до російських власників.

Як показало дослідження, найбільша частка британського капіталу в рф представлена в будівництві, оптовій торгівлі, операціях з нерухомістю, транспорті і логістиці, а також в IT.

Більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджені в москві та санкт-петербурзі.

При цьому, російських компаній у Британії майже у 5 разів більше, ніж британських в росії.

Основні сфери діяльності британських компаній, які припинили чи призупинили бізнес з рф: бізнес-послуги, фінанси, роздрібна торгівля, харчопром, важка промисловість, легка промисловість, а також інжиніринг та будівництво. Продовжують бізнес із росією у сфері охорони здоров’я, хімпрому, фінансів.

Проте, як свідчить аналіз YouControl, майже сотня британських компаній, реакція яких на російську агресію детально моніториться вченими Єльського університету, — лише вершина айсбергу. Аналітики детально дослідили російський Єдиний державний реєстр юридичних осіб і з’ясували, що загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великобританії становить 2370 юридичних осіб.

Як показав аналіз найбільших російських компаній за участю британського капіталу, суттєва частина британських номінальних власників перебувають під контролем кінцевих бенефіціарів російського або ж небританського походження.

Висока концентрація британського бізнесу в мегаполісах рф відображає загальний тренд, характерний для сировинних економік. Тобто фокусування на «полюсах росту». З іншого боку, компанії орієнтуються насамперед на сферу послуг, зазначають аналітики.

При цьому британський капітал в рф за кількістю підконтрольних компаній найбільш широко представлений у секторі будівництва (15.8% від усіх британських підприємств), оптової торгівлі (11.4%) та операціях з нерухомістю (7%), йдеться в дослідженні.

Вагоме місце займають такі сфери бізнесу як: транспорт і логістика (6%), IT (4.2%), харчова промисловість (4.1%), фінанси (3.5%). Першу десятку замикають роздрібна торгівля, бізнес-послуги та управлінський консалтинг. Типово «індустріальні» сектори економіки, такі як: металургія, машинобудування, хімпром чи нафтогазова промисловість налічують відносно меншу кількість компаній з британськими акціонерами.

Серед топ 20 компаній за обсягом статутного капіталу з номінальним британським акціонерним контролем не було виявлено жодної, яку можна було б назвати на 100% британською.

Це підтверджує «транзитний характер» британської акціонерної власності над російськими компаніями.

Суттєва частка британських компаній-акціонерів — це так звані «shell companies» (компанії-оболонки). Три британські компанії — номінальні власники російських активів з топ 20 виявились підконтрольними росіянам, йдеться в дослідженні.

Частина британських компаній — власників російських активів мають бенефіціарів із таких юрисдикцій як: Південна Африка, США, Ірландія, Австрія, Італія, Швейцарія.

Також є випадки реєстрації британських компаній — акціонерів на осіб з громадянством інших країн: Латвія, Швеція, Великобританія. Аналіз складу ради директорів та історичних відомостей вказує на ознаки російського сліду.

Водночас ще одним типом так званих «британських акціонерів» є стартапи з засновниками російського походження, що отримали іноземне громадянство.

Інфографіка: youcontrol.com.ua

Інфографіка: youcontrol.com.ua

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Each year we start with a list of design trends that experts believe will dominate the next year’s projects. Of course, there are mistakes in such ...
Останні новини
Користувачі соцмереж висміяли мобілізованих у Криму.

Користувачі соцмереж висміяли мобілізованих у Криму.

Мобілізація у російські федерації, яку оголосив кривавий диктатор володимир путін, йде зовсім не за планом і супроводжується масовими протестами. При цьому ставленики кремля у тимчасово окупованому Криму поспішили відзвітувати про результати призо...

Патріот Донбасу

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 28 вересня

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 28 вересня

Володимир Зеленський звернувся до українців ввечері 28 вересня. Президент записав чергове відеозвернення. Читайте до теми на сайті:

1 23

«Це російська помста» : все, що відомо про вибухи на  «Північних потоках» , і чого домагається кремль.

«Це російська помста» : все, що відомо про вибухи на «Північних потоках» , і чого домагається кремль.

Російська підводна диверсія. Дедалі більше європейських країн переконані: це кремль підірвав газові труби у Балтійському морі. Мовиться про два "Північних потоки". І цей теракт росії вигідний. москва чимраз менше качає палива до ЄС, відповідно кон...

Обзор карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА за 28 сентября @Alexey Arestovych.

Обзор карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА за 28 сентября @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович подробно проанализировал ситуацию на фронте по состоянию на 28 сентября. Стоит прочтения на сайте:

АРЕСТОВИЧ раскрыл  детали о новых HIMARS @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ раскрыл детали о новых HIMARS @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович прокомментировал новую помощь от США, в том числе новое количество американских HIMARS. Читайте к теме на сайте:

1 39

Контрнаступ у Криму. Втеча від «референдумів». McDonald’s на передовій. 217 день

Контрнаступ у Криму. Втеча від «референдумів». McDonald’s на передовій. 217 день

Світ мав зламати зуби росії ще до початку псевдореферендумів. Адже ворога треба бити на випередження. І це саме те, чого усім нам бракує зараз - продуманих кроків, які відріжуть агресору усі шляхи до ескалації. Про це каже президент. А американськ...

1

Будь-якої миті може прилетіти російський снаряд: як живе понівечений війною Бахмут.

Будь-якої миті може прилетіти російський снаряд: як живе понівечений війною Бахмут.

Місто, на яке щодня наступають росіяни - Бахмут. Там, попри постійну артилерійську канонаду, залишається багато людей. Цілі сім'ї з дітьми. У частині міста немає світла та води. Мостом, який з'єднує дві частини Бахмуту, можна дістатися лише пішки ...