Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

НБУ назвав драйвер страхового бізнесу у першому півріччі.

НБУ назвав драйвер страхового бізнесу у першому півріччі

Станом на 1 вересня 2022 року на ринку працює 140 страховиків, 13 з яких — компанії зі страхування життя. З початку війни з ринку пішло 5 страховиків-учасників сегменту non-life.

Про це свідчать дані Національного банку України.

Загальний обсяг активів страховиків порівняно з початком року (до військової агресії) майже не змінився і становив 65,7 млрд грн. Не зменшився ні розмір прийнятних активів, ні обсяг сформованих страхових резервів (36,6 млрд грн).

Протягом дії воєнного стану страховики наростили обсяги ліквідних активів — з 14,9 млрд грн до 17,2 млрд грн.

Загальні підписані премії у першому півріччі 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротилися на 28% і становили 17,6 млрд грн.

Обсяги виплачених страхових виплат та відшкодувань знизилися в сегменті non-life (на 32%). Рівень виплат становив 34% та не змінився.

Динаміка показників за останні чотири квартали 2022 року свідчить про те, що найбільший спад обсягів діяльності припав на кінець І кварталу 2022 року.

У ІІ кварталі падіння продовжилось, але воно було менш стрімким — страховики змогли налагодити роботу в умовах війни.

Драйвером підтримки страхового бізнесу стала «Зелена картка». За період війни цей вид страхування зріс на 76%. Якщо станом на 1 липня 2021 року у структурі страхового портфеля цей вид страхування становив 0,9 млрд грн, то на 1 липня 2022 року — 1,5 млрд грн.

Оформити Зелену картку на Finance.ua 🚗

Загалом у першому півріччі 2022 року в Україні 44% (7,6 млрд грн) страхових премій становило автострахування («автоцивілка», «Зелена картка», каско). Цікаво, що за зменшення обсягів наданих послуг частка цих видів страхування в портфелі навіть збільшилася. У першому півріччі 2021 року вона становила 36% (8,9 млрд грн).

Подальші дії регулятора

Для підтримання позитивних тенденцій, що сформувалися на ринку, Національний банк слідкуватиме за дотриманням страховиками вимог до належного та своєчасного розкриття інформації про свій фінансовий стан, обов’язкових фінансових нормативів, а також належним виконанням страховиками зобов’язань за укладеними договорами страхування.

Крім того, здійснюватиметься оперативний моніторинг критичних показників діяльності страховиків та проводитимуться спеціалізовані дослідження ринку.

«Ринок страхування гідно проходить випробування війною. Вона стала тим каталізатором, який показав реальний стан справ кожного страховика. Фінансово стійкі компанії продовжили свою діяльність, налаштували роботу і забезпечили виконання своїх зобов’язань перед споживачами. Такі компанії довели свою життєздатність і готові працювати на ринку й надалі, навіть в умовах війни», — сказав заступник Голови НБУ Ярослав Матузка.

Які страхові виплати можна отримати під час війни 🧐

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Ось 10 практичних рекомендацій та порад від Goldweb Solutions, які ми використовуємо у нашій практиці.
Останні новини

Найдешевші авто з коробкою-автоматом – топ-5 пропозицій на ринку України.

Раніше автомобіль, облаштований коробкою-автоматом, знаходився у сегменті машин преміум-класу. Але сучасні реалії цінової політики вражають: інколи автівка на механіці навіть дорожча.

Finance.UA

Росіяни обстріляли Харків, зайнялася пожежа — Терехов.

Росіяни обстріляли інфраструктурний об'єкт в Харкові, зайнялася пожежа. Джерело: мер Ігор Терехов Дослівно: "Ворог обстріляв інфраструктурний об'єкт в Основ'янському районі Харкова. На місці "прильоту" зараз пожежа.

Українська правда

АРЕСТОВИЧ жестко обратился к россиянам @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ жестко обратился к россиянам @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович прокомментировал ситуацию с российскими пленниками. Он заявил, что у них есть последний шанс сдаться, чтобы выжить. Читайте к теме на сайте:

Луганська ТЕЖ. Наступ ЗСУ не зупинити - Марафон  «НЕЗЛАМНА КРАЇНА». 225 день – 06.10.2022

Луганська ТЕЖ. Наступ ЗСУ не зупинити - Марафон «НЕЗЛАМНА КРАЇНА». 225 день – 06.10.2022

Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завдяки вам! Підтр...

Розбір поведінки та жестів Путіна / Навіщо він  «макав»  ручку, як перо – ПСИХОЛОГ.

Розбір поведінки та жестів Путіна / Навіщо він «макав» ручку, як перо – ПСИХОЛОГ.

Наш канал зі стрімами: Під час стріму на ютубі 24 каналу психолог Віталій Кім пояснив дивну поведінку та жести Путіна. Читайте до теми на сайті:

Путин сегодня сделал плевок офицерам РФ / АРЕСТОВИЧ @Alexey Arestovych.

Путин сегодня сделал плевок офицерам РФ / АРЕСТОВИЧ @Alexey Arestovych.

Российский диктатор Путин вручил Кадырову полковнику. По мнению Арестовича, это был чрезвычайный плевок российскому офицерству. Обратите внимание на сайте:

Конфликт в элитах России НАЧАЛСЯ, – Шейтельман @Шейтельман.

Конфликт в элитах России НАЧАЛСЯ, – Шейтельман @Шейтельман.

Политтехнолог Михаил Шейтельман рассказал о расколе в русских элитах. Читать на сайте:

️ Кадыров сильнее Путина / Влиятельность растет – ЯКОВИНА.

️ Кадыров сильнее Путина / Влиятельность растет – ЯКОВИНА.

Наш канал со стримами: Во время стрима на 24 канале Иван Яковина говорил о влиянии Кадырова, сравнивая с Путиным. Читайте к теме на сайте: