Гремінгер: ОБСЄ виступає за досягнення врегулювання придністровської проблеми.

Організація з безпеки Ради Європи (ОБСЄ) виступила за мирне врегулювання придністровського конфлікту, заявили в постійній місії ОБСЄ в Молдові за підсумками візиту генерального секретаря організації Томаса Гремінгера в Кишинів і Тирасполь, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"ОБСЄ виступає за досягнення врегулювання придністровської проблеми на основі суверенітету, незалежності й територіальної цілісності Республіки Молдова з наданням Придністров'ю особливого статусу. Прогрес, досягнутий Кишиневом і Тирасполем у врегулюванні, приносить позитивні зміни жителям і є гарним прикладом вирішення конфлікту для всього регіону ОБСЄ", – ідеться в повідомленні.

Гремінгер звернув увагу на те, що Кишинів і Тирасполь працюють над зміцненням довіри для виконання домовленостей у пакеті "Берлін плюс" та інших угодах.

"Упевнений, що під час майбутньої зустрічі у форматі "5+2", організованої під словацьким головуванням у Братиславі, і запланованої конференції в Баварії сторони зміцнять прогрес і сформують нові домовленості в інтересах населення обох берегів Дністра", – зазначено в повідомленні.

Генеральний секретар ОБСЄ підкреслив, що високо оцінює прихильність молдовського уряду і парламенту реалізації програми реформ із боротьби з корупцією та зміцнення незалежності судових органів. Він додав, що "інститути ОБСЄ готові підтримати здійснення цих реформ, які допоможуть Молдові відповідати зобов'язанням".

"Прозоре проведення місцевих виборів 20 жовтня матиме велике значення для подальшого розвитку демократії та верховенства закону в Молдові", – підкреслив Гремінгер.

Генеральний секретар ОБСЄ зустрівся з керівництвом Молдови і адміністрацією Придністров'я 18–19 вересня.

За даними міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудора Ульяновського, на території Придністров'я перебуває приблизно 1400 російських військових, без урахування членів миротворчої місії в зоні безпеки біля річки Дністер.

У серпні 2017 року Молдова попросила поставити питання про цілковите виведення російських військових із Придністров'я на порядок денний 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Постпред Росії в ООН Василь Небензя назвав ініціативу "не дуже дружньою і досить несподіваною".

22 червня 2018 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил із території Республіки Молдова". За ухвалення резолюції проголосувало 64 країни, проти – 15, утрималося – 83.

У невизнаному Придністров'ї заявили про неможливість виведення військ РФ.

11 вересня 2019 року на пресконференції в Москві міністр закордонних справ Молдови Ніколас Попеску, який перебував із візитом у Росії, заявив, що Молдова продовжить домагатися виведення російських військ із Придністров'я.

Новини по темі

МЗС Німеччини не підтримує визнання Голодомору геноцидом – депутат Бундестагу.

1

21 жовтня комітет Бундестагу розглянув петицію про визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом. Її буде відхилено, оскільки цього хоче міністерство закордонних справ Німеччини, заявив після засідання член комітету, депутат від партії "...

Глава Пентагону підтвердив, що американські військові можуть залишитися в Сирії.

1

Частина американських військових може залишитися на північному сході Сирії, щоб не допустити потрапляння нафти в руки терористів, зазначив міністр оборони США Марк Еспер.

 «Це виходить за межі здорового глузду» . Рябошапка прокоментував недопуск групи прокурорів до атестації

1

Прокурорів, які подали неправильні заяви на переатестацію, буде звільнено. Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, коментуючи ситуацію із прокурорами ГПУ Сергієм Горбатюком та Олексієм Донським, які відмовилися писати заяви за...

#KyivNotKiev. Міжнародна асоціація повітряного транспорту змінила написання столиці України

1

У МЗС України подякували Міжнародній асоціації повітряного транспорту за зміну транслітерації Києва з Kiev на Kyiv.

Мерія Харкова оскаржила рішення суду про незаконність повернення імені Жукова проспекту.

1

10 вересня мер Харкова Геннадій Кернес пообіцяв оскаржити рішення суду, який визнав незаконним перейменування проспекту Петра Григоренка на Маршала Жукова. 21 жовтня стало відомо, що подано апеляцію.